Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 14 października 2019

Andrzej Duda na inauguracji roku akademickiego na UKSW

  |   Prezydent RP podczas inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prezydent RP podczas inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prezydent RP podczas inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prezydent: Nie ma drugiej uczelni w Polsce, którą bym tak często odwiedzał. Jesteście prawdziwym uniwersytetem, na którym wolność znaczy wolność, a szacunek znaczy szacunek. Prezydent: Ten uniwersytet całkowicie odpowiada wartościom, do których byłem przywiązany i w których zostałem wychowany. Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego

– Jesteście prawdziwym uniwersytetem, na którym wolność znaczy wolność, a szacunek znaczy szacunek – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Warszawska uczelnia obchodzi właśnie 20-lecie – powstała w 1999 r. na bazie Akademii Teologii Katolickiej. 

 

 

Zobacz także: Medycyna na UKSW. Nowelizacja ustawy z podpisem Prezydenta Prezydent przyznał, że nie ma drugiej uczelni w Polsce, którą by tak często odwiedzał. – Dlatego, że ten uniwersytet całkowicie odpowiada wartościom, do których byłem przywiązany i w których zostałem wychowany – mówił. – To tu mogłem przychodzić, by zapoznać się z badaniami, wymienić poglądy i wysłuchać poglądów, których zabraniano głosić na innych uczelniach, zamykając sale wykładowe, aule i gabinety. Tu była prawdziwa wolności nauki, badań naukowych i prawdziwa wolność słowa. Za to dziękuję.
 

CAŁE WYSTĄPIENIE >>
 

Poleć znajomemu