Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 22 marca 2016

"Nie ma sygnałów, żebyśmy mieli w Polsce zagrożenie"

  |   Prezydent Andrzej Duda po spotkaniu w BBN z przedstawicielami służb Prezydent Andrzej Duda po spotkaniu w BBN z przedstawicielami służb
Nie ma w tej chwili żadnych sygnałów, żebyśmy w Polsce mieli jakiekolwiek zagrożenie - zapewnił we wtorek prezydent Andrzej Duda po rozmowie z szefami służb.
 
Prezydent spotkał się z ministrem, koordynatorem służb specjalnych ministrem Mariuszem Kamińskim oraz szefami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu i Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W rozmowie uczestniczył szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.
 
- Przekazano mi, jak wygląda obraz sytuacji. Nie ma w tej chwili żadnych sygnałów o tym, żebyśmy tutaj, na terenie Polski, mieli jakiekolwiek zagrożenie. Nie ma też - według tych informacji, które szefowie służb posiadają, z różnych źródeł, także i zagranicznych - zasadności do tego, żeby podwyższać jakikolwiek stan zagrożenia w tej chwili w Polsce - powiedział Duda w krótkim oświadczeniu dla prasy.  Zobacz także: Prezydent złożył wieniec przed ambasadą Belgii Prezydent: Musimy razem bronić europejskich wartości
 
Wcześniej, z przedstawicielami służb w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa spotkała się premier Beata Szydło.  - Poprosiłem – zresztą tak samo jak poprosiła pani premier, o to, aby jednak wszelkie służby dbające o bezpieczeństwo naszego kraju i bezpieczeństwo Polaków zachowały szczególną, wzmożoną czujność w tej sytuacji, jaka wystąpiła – oświadczył prezydent. 
(inf. własna/PAP)
  
 

 
Poleć znajomemu