Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 23 października 2019

DudaPomoc: spotkanie poświęcone problemom niepełnosprawnych

  |   Spotkanie w gabinecie Prezydenta RP Rozmowa dotyczyła problemów ofiar wypadków komunikacyjnych. Po wyczerpaniu sum gwarancyjnych osoby takie pozostawały bez środków do życia. Starania, by zmienić prawo, wspierało prezydenckie Biuro Interwencyjnej Pomocy Prawnej czyli DudaPomoc Starania, by zmienić prawo, wspierało prezydenckie Biuro Interwencyjnej Pomocy Prawnej czyli DudaPomoc Starania, by zmienić prawo, wspierało prezydenckie Biuro Interwencyjnej Pomocy Prawnej czyli DudaPomoc Nowe regulacje zostały podpisana przez Andrzeja Dudę w sierpniu 2019 r. i kilka tygodni temu już weszły w życie Nowe regulacje zostały podpisana przez Andrzeja Dudę w sierpniu 2019 r. i kilka tygodni temu już weszły w życie

Prezydent Andrzej Duda spotkał się Tomaszem Piesieckim, który – jako ofiara wypadku komunikacyjnego – przez lata walczył o zmianę przepisów w sprawie odszkodowań i rent. Tomasz Piesiecki alarmował, że po wyczerpaniu tzw. sum gwarancyjnych wypłacanych przez ubezpieczyciela, wiele osób pozostaje bez środków do życia. Jego starania, by zmienić prawo, wspierało prezydenckie Biuro Interwencyjnej Pomocy Prawnej czyli DudaPomoc.

 

W rezultacie Ustawa o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku wyczerpania sumy gwarancyjnej ustalonej na podstawie przepisów obowiązujących przed dniem 1 stycznia 2006 roku została podpisana przez Andrzeja Dudę w sierpniu 2019 r. i kilka tygodni temu już weszła w życie.

 


– Rozmawialiśmy o podpisanej ustawie, a także o innych, nierozwiązanych jeszcze problemach osób niepełnosprawnych – tak Tomasz Piesiecki relacjonował spotkanie w Pałacu Prezydenckim.

 

Poleć znajomemu