Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 22 marca 2016

Para Prezydencka na XX Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena

  |   Para Prezydencka na XX Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Filharmonii Narodowej Para Prezydencka na XX Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Filharmonii Narodowej Para Prezydencka na XX Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Filharmonii Narodowej Para Prezydencka na XX Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Filharmonii Narodowej Para Prezydencka na XX Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Filharmonii Narodowej Para Prezydencka na XX Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Filharmonii Narodowej Para Prezydencka na XX Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Filharmonii Narodowej Spotkanie prezydenta z Krzysiem Dudą Spotkanie prezydenta z Krzysiem Dudą Spotkanie prezydenta z Krzysiem Dudą Spotkanie prezydenta z Krzysiem Dudą Spotkanie prezydenta z Krzysiem Dudą Spotkanie prezydenta z Krzysiem Dudą Spotkanie prezydenta z Krzysiem Dudą Spotkanie prezydenta z Krzysiem Dudą

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli we wtorek udział w XX Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Filharmonii Narodowej.

 

Podczas wieczornego koncertu zaprezentowane zostały utwory Richarda Straussa, Gustava Mahlera oraz Dymitra Szostakowicza. Jako solista wystąpił Thomas Hampson, amerykański śpiewak operowy. Soliście towarzyszyła obecna na tym festiwalu NDR Sinfonieorchester z Hamburga z pierwszym gościnnym dyrygentem Krzysztofem Urbańskim.

 

Parze Prezydenckiej podczas koncertu towarzyszył gość specjalny – 13-letni Krzyś Duda. Wcześniej prezydent zaprosił go do Pałacu Prezydenckiego. Uczeń warszawskiego gimnazjum uczęszcza także do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 2 w Warszawie w klasie trąbki. Bierze udział w licznych konkursach muzycznych. Jego pasją jest również śpiewanie. Dotknięty ciężką wadą genetyczną – achondroplazją, w 2015 roku w Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi w Poznaniu przeszedł operację założenia aparatów Ilizarowa, które wydłużają i prostują kości, co jest bardzo bolesne. Marzeniem chłopca było spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

 

XX Wielkanocny Festiwal Wielkanocny Ludwiga van Beethovena potrwa do 25 marca, kiedy to - w finale wykonana zostanie skomponowana przed 50 laty przez Krzysztofa Pendereckiego „Pasja według św. Łukasza”. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Narodowej, solistów, Chór Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz Chór Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie poprowadzi Krzysztof Penderecki. (inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu