Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 6 listopada 2019

Od 11 listopada bez wiz do USA [PL/ENG]

  |   Gabinet Prezydenta | Spotkanie Andrzeja Dudy z Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher Gabinet Prezydenta | Spotkanie Andrzeja Dudy z Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher Gabinet Prezydenta | Spotkanie Andrzeja Dudy z Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher Prezydent i Ambasador USA w Polsce Briefing w Pałacu Prezydenckim Briefing w Pałacu Prezydenckim Pani Ambasador poinformowała mnie, że dzisiaj w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalnie komunikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego – powiedział Prezydent. Od 11 listopada 2019 r. będzie możliwe bezwizowe podróżowanie do USA na okres do 90 dni w celach turystycznych i biznesowych – poinformował Andrzej Duda. Andrzej Duda podziękował Prezydentowi Donaldowi Trumpowi, a także Ambasador USA w Polsce za ich zaangażowanie w sprawę zniesienia wiz – Gratuluję Polakom: 38 milionom w Polsce i 10 milionom w Stanach Zjednoczonych – podkreśliła Ambasador Mosbacher. – Wiem, że Prezydent Donald Trump jest podekscytowany perspektywą ogłoszenia tej informacji. Dla mnie to zaszczyt, że reprezentuję Stany Zjednoczone w takim dniu – zaznaczyła Ambasador Mosbacher. Od 11 listopada 2019 r. będzie możliwe bezwizowe podróżowanie do USA na okres do 90 dni w celach turystycznych i biznesowych Briefing w Pałacu Prezydenckim

– Pani Ambasador poinformowała mnie, że dzisiaj w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalnie komunikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego. Bezwizowa możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych na okres do 90 dni w celach turystycznych i biznesowych będzie możliwa od 11 listopada tego roku, a więc dosłownie za kilka dni – powiedział Prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. 

ENGLISH VERSION >>>
 

 

 

Zobacz także: Prezydent: D. Trump obiecał, że sprawa wiz w trakcie jego kadencji będzie załatwiona Prezydent: Mam nadzieję, że niebawem ruch bezwizowy pomiędzy Polską a USA stanie się faktem  – Bardzo serdecznie dziękuję Panu Prezydentowi Donaldowi Trumpowi, który rok temu obiecał mi, że Polska zostanie przyjęta do programu bezwizowego na pewno przed końcem jego pierwszej kadencji. Bardzo dziękuję Pani Ambasador za zaangażowanie i za bardzo poważne potraktowanie tej sprawy, ale dziękuję także wszystkim moim rodakom, którzy się w tę sprawę zaangażowali – mówił Andrzej Duda na briefingu w Pałacu Prezydenckim.  

CAŁE WYSTĄPIENIE >>

Poleć znajomemu