Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 12 listopada 2019

Inauguracyjne posiedzenia Sejmu i Senatu RP [PL/ENG]

  |   Inauguracyjne posiedzeniu Sejmu IX kadencji Orędzie Prezydenta podczas pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji Orędzie prezydenta podczas pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji Orędzie Prezydenta podczas pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji Orędzie prezydenta podczas pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji Orędzie Prezydenta podczas pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji Orędzie Prezydenta podczas pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji Andrzej Duda podszedł do parlamentarzystów zasiadających w pierwszym rzędzie poselskich ław – posłów Lewicy, Koalicji Obywatelskiej, PSL, Konfederacji oraz PiS – i podał im rękę Andrzej Duda podszedł do parlamentarzystów zasiadających w pierwszym rzędzie poselskich ław – posłów Lewicy, Koalicji Obywatelskiej, PSL, Konfederacji oraz PiS – i podał im rękę Andrzej Duda podszedł do parlamentarzystów zasiadających w pierwszym rzędzie poselskich ław – posłów Lewicy, Koalicji Obywatelskiej, PSL, Konfederacji oraz PiS – i podał im rękę Andrzej Duda podszedł do parlamentarzystów zasiadających w pierwszym rzędzie poselskich ław – posłów Lewicy, Koalicji Obywatelskiej, PSL, Konfederacji oraz PiS – i podał im rękę Andrzej Duda podszedł do parlamentarzystów zasiadających w pierwszym rzędzie poselskich ław – posłów Lewicy, Koalicji Obywatelskiej, PSL, Konfederacji oraz PiS – i podał im rękę Spotkanie Prezydenta RP z Marszałkiem Seniorem Antonim Macierewiczem Spotkanie Prezydenta RP z Marszałkiem Seniorem Antonim Macierewiczem. Towarzyszą: Szefowa Kancelarii Prezydenta RP i Szefowa Kancelarii Sejmu RP Spotkanie Prezydenta RP z Marszałkiem Seniorem Antonim Macierewiczem. Towarzyszą: Szefowa Kancelarii Prezydenta RP i Szefowa Kancelarii Sejmu RP Hołd dla śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Hołd dla Papieża Jana Pawła II Hołd dla Marszałka Sejmu RP III kadencji Macieja Płażyńskiego Prezydent gratuluje Elżbiecie Witek, która została wybrana na funkcję marszałka Sejmu IX kadencji Senat. Złożenie wieńca przed tablicą upamiętniającą senatorów II Rzeczypospolitej pomordowanych, poległych, zaginionych, zmarłych w latach II wojny światowej i powojennym okresie represji Pierwsze posiedzenie Senatu X kadencji otworzył Prezydent – Cieszę się, że w Senacie dzisiaj jest reprezentowane tak szerokie spektrum polityczne, prawie tak szerokie, jak w polskim Sejmie – mówił – Myślę, że będzie to Senat ważny, niewykluczone, że będzie to Senat trudny, nie ma tutaj dzisiaj jednoznacznej większości – ocenił Pierwsze posiedzenie Senatu X kadencji Pierwsze posiedzenie Senatu X kadencji Prezydent i Marszałek Senior Senatu Barbara Borys-Damięcka Senat. Briefing Prezydenta Andrzeja Dudy Senat. Briefing Prezydenta Andrzeja Dudy

– Polska jest jedna i proszę, żebyście Państwo zawsze o tym pamiętali – apelował do nowo wybranych posłów Prezydent podczas pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji – i podkreślał – Proszę, żeby język debaty nie był radykalny, żeby był językiem szacunku.

CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

ENGLISH VERSION >>>

 

 

– W tym roku – 2019 – Polacy doskonale zdali swój egzamin wyborczy, idąc gremialnie zarówno do wyborów europejskich, jak i parlamentarnych. Z całego serca za to dziękuję – podkreślił Andrzej Duda, i dodał: – Wszystkie ogólnopolskie komitety wyborcze mają dzisiaj swoich posłów w Sejmie. Jest to niezwykle ważne, bo oznacza, że prawie wszyscy obywatele, którzy wzięli udział w wyborach, mają tu swoich reprezentantów.

 

 

Posiedzenie otworzył Marszałek Senior Antoni Macierewicz powołany przez Prezydenta spośród najstarszych wiekiem posłów.

 

  • Inauguracyjne posiedzenie Senatu X kadencji

Otwierając pierwsze posiedzenie wyższej Izby parlamentu, Prezydent gratulował senatorom wyborczego zwycięstwa. – Cieszę się, że w Senacie dzisiaj jest reprezentowane tak szerokie spektrum polityczne, prawie tak szerokie, jak w polskim Sejmie – zaznaczył. – Myślę, że będzie to Senat ważny, niewykluczone, że będzie to Senat trudny, nie ma tutaj dzisiaj jednoznacznej większości – ocenił. 

CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

 

 

 

Andrzej Duda zwrócił też uwagę, że głos Senatu był wielokrotnie przez niego uwzględniany, dużo częściej, niż miało to miejsce w przypadku poprzednich prezydentów; ponadto głos opozycji w Senacie był przez niego wielokrotnie także uwzględniany, gdy uważał, że jest to głos słuszny i służy interesom Rzeczypospolitej. – I będzie tak nadal – zadeklarował. 

  • Briefing Prezydenta 

– To, co widzieliśmy do tej pory, podczas pierwszego dnia posiedzenia Sejmu IX kadencji i Senatu X kadencji, to wzorcowe działanie parlamentu; bylibyśmy bardzo zadowoleni jako społeczeństwo, gdyby przez całą kadencję sejmową i senacką prace toczyły się w ten sam sposób – mówił Andrzej Duda na briefingu prasowym w Senacie. 

 

 

Zobacz także: Prezydent przyjął dymisję Rady Ministrów [PL/ENG] Wieczorem Prezydent przyjął dymisję Rady Ministrów, powierzając jej pełnienie obowiązków do czasu powołania nowego rządu. 

 

Poleć znajomemu