Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 26 listopada 2019

Inauguracja 23. Świątecznej Zbiórki Żywności

  |   Para Prezydencka podczas gali Banków Żywności, inaugurującej 23. Świąteczną Zbiórkę Żywności Świąteczną Zbiórkę Żywności organizuje Federacja Polskich Banków Żywności, ratując święta setek tysięcy osób w Polsce W tym roku zbiórka odbędzie się 29-30 listopada W tegoroczną akcję zaangażuje się ponad 53 tysiące wolontariuszy Prezydent: W każdym z nas jest potrzeba czynienia dobra. W każdym z nas jest potrzeba tego, żeby mając, podzielić się z bliźnim, dać od siebie i z siebie chociaż jakąś niewielką cząstkę – dodał Andrzej Duda. Para Prezydencka objęła nad galą Banków Żywności Patronat Honorowy Pierwsza Dama: Bardzo gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej zbiórce żywności. Pierwsza Dama: Jesteśmy z Andrzejem głęboko przekonani, że aby dobro mogło się szerzyć, to dobro trzeba nagłaśniać. Dobro trzeba nagradzać i dobro trzeba propagować. Podczas gali po raz pierwszy zostały przyznane nagrody dla blisko stu najbardziej zaangażowanych wolontariuszy z całej Polski W tegorocznej akcji weźmie udział ponad 53 tysiące wolontariuszy Akcją objętych jest ponad 3,3 tys. sklepów z niemal 550 miejscowości W tym roku zbiórka odbędzie się 29-30 listopada Każdy może zostać darczyńcą – wystarczy kupić kilka produktów i przekazać je wolontariuszom Banków Żywności, którzy zbierają produkty przy sklepowych kasach W okresie Świątecznej Zbiórki Żywności można także wesprzeć Banki Żywności, wysyłając charytatywny SMS Zebrane w ten sposób środki są przeznaczane na sprawne funkcjonowanie magazynów Banków Żywności oraz na cele związane z dostarczaniem żywności Podczas gali po raz pierwszy w historii przyznano nagrody dla wolontariuszy, które wręczyła Para Prezydencka Para Prezydencka objęła galę Patronatem Honorowym W tym roku zbiórka odbędzie się 29-30 listopada W tym roku zbiórka odbędzie się 29-30 listopada Świąteczną Zbiórkę Żywności organizuje Federacja Polskich Banków Żywności, ratując święta setek tysięcy osób w Polsce Firmy i instytucje, które w szczególny sposób wspierały Banki Żywności zostały wyróżnione nagrodą im. Jacka Kuronia

Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wzięli udział w gali Banków Żywności, inaugurującej 23. Świąteczną Zbiórkę Żywności.

 

W tym roku inauguracja zbiórki miała nową formę – Banki Żywności zaplanowały uroczystą galę, podczas której po raz pierwszy na forum ogólnopolskim zostały przyznane nagrody dla blisko stu najbardziej zaangażowanych wolontariuszy z całej Polski. – Aby dobro mogło się szerzyć, trzeba je nagłaśniać i nagradzać – podkreśliła Pierwsza Dama, wraz z mężem wręczając wolontariuszom medale i upominki. CAŁE WYSTĄPIENIE PARY PREZYDENCKIEJ >>>

 

 

Para Prezydencka objęła nad galą Patronat Honorowy.

 

 

Świąteczną Zbiórkę Żywności organizuje Federacja Polskich Banków Żywności, ratując święta setek tysięcy osób w Polsce. W tym roku zbiórka odbędzie się 29-30 listopada i weźmie w niej udział ponad 53 tys. wolontariuszy. Akcją objętych jest ponad 3,3 tys. sklepów z niemal 550 miejscowości.

 

 

Każdy może zostać darczyńcą. Wystarczy kupić kilka produktów i przekazać je wolontariuszom Banków Żywności, którzy zbierają produkty przy sklepowych kasach. 

Poleć znajomemu