Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 6 stycznia 2020

Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”

  |   Ulicami Warszawy przeszedł Orszak Trzech Króli Orszak Trzech Króli pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają” Warszawski Orszak wyruszył z pl. Zamkowego, przeszedł Traktem Królewskim na pl. Piłsudskiego Para Prezydencka wzięła po raz piąty wzięła udział w Orszaku Organizatorem orszaku jest Fundacja Orszak Trzech Króli Orszak Trzech Króli to największe na świecie uliczne jasełka Orszak Trzech Króli to największe na świecie uliczne jasełka Warszawski Orszak wyruszył z pl. Zamkowego, przeszedł Traktem Królewskim na pl. Piłsudskiego Para Prezydencka przeszła w Orszaku Trzech Króli Barwny pochód przeszedł Traktem Królewskim na pl. Piłsudskiego, gdzie ustawiona została stajenka Barwny pochód przeszedł Traktem Królewskim na pl. Piłsudskiego, gdzie ustawiona została stajenka Barwny pochód przeszedł Traktem Królewskim na pl. Piłsudskiego, gdzie ustawiona została stajenka Barwny pochód przeszedł Traktem Królewskim na pl. Piłsudskiego, gdzie ustawiona została stajenka Para Prezydencka przeszła w Orszaku Trzech Króli Para Prezydencka przeszła w Orszaku Trzech Króli Barwny pochód przeszedł Traktem Królewskim na pl. Piłsudskiego, gdzie ustawiona została stajenka Barwny pochód przeszedł Traktem Królewskim na pl. Piłsudskiego, gdzie ustawiona została stajenka Barwny pochód przeszedł Traktem Królewskim na pl. Piłsudskiego, gdzie ustawiona została stajenka Orszak Trzech Króli stał się tradycją nie tylko Warszawy, ale dzięki temu, że promieniuje na całą Polskę i na świat stał się także tradycją ogólnopolską i tradycją Polaków na świecie –mówił Prezydent chcę serdecznie podziękować za to, że stwarzacie możliwość, żebyśmy mogli się spotkać, żebyśmy mogli być razem, żebyśmy mogli śpiewać na ulicach naszych miast i miejscowości kolędy – dodał Barwny pochód przeszedł Traktem Królewskim na pl. Piłsudskiego, gdzie ustawiona została stajenka Para Prezydencka przeszła w Orszaku Trzech Króli Para Prezydencka przeszła w Orszaku Trzech Króli Para Prezydencka przeszła w Orszaku Trzech Króli Para Prezydencka przeszła w Orszaku Trzech Króli

Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. 

 

Prezydent podkreślał, że orszak stał się tradycją nie tylko Warszawy, ale także tradycją ogólnopolską i tradycją Polaków na całym świecie. Przypomniał, że ulicami stolicy Orszak przeszedł po raz 12. i jest najstarszy w Polsce. Andrzej Duda dziękował za wspólne świętowanie oraz za wspólnotę polską, religijną, wspólnotę ludzi, którzy mają te same wartości, którzy po prostu chcą być razem. CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

 

 

Barwny pochód wyruszył z pl. Zamkowego, przeszedł Traktem Królewskim na pl. Piłsudskiego, gdzie ustawiona została stajenka.

 

 

 

 

Zobacz także: Orszak Trzech Króli w Wadowicach Para Prezydencka na Orszaku Trzech Króli w Skoczowie W Cieszynie Orszak Trzech Króli z udziałem Pary Prezydenckiej Orszak Trzech Króli z udziałem Pary Prezydenckiej Orszak Trzech Króli to największe na świecie uliczne jasełka. Para Prezydencka wzięła w nich udział po raz piąty.

 

6 stycznia w Kościele katolickim przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Kończy ono obchody Bożego Narodzenia. Od 2011 r. jest to dzień wolny od pracy. 

Poleć znajomemu