Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 7 stycznia 2020

Rozpoczęły się obchody Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin

  |   Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin proklamowało Zgromadzenie Ogólne ONZ Prezydent: Niniejszym ogłaszam Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin w Polsce za otwarty. Prezydent: Zapraszam w tym roku ponownie do udziału w akcji sadziMY. Prezydent: Przewidujemy rozdanie 24 i 25 kwietnia około miliona sadzonek w całej Polsce. Mam nadzieję, że każda sadzonka znajdzie swoje miejsce. Prezydent: Lasy przyczyniają się do poprawy naszych warunków życia. Przyczyniają się także do ochrony klimatu na świecie poprzez pochłanianie dwutlenku węgla i poprzez oczyszczanie powietrza. Prezydent: Poprzez działalność Lasów Państwowych Polska prowadzi jedną z najbardziej doskonałych gospodarek leśnych. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji w Belwederze

Podczas konferencji w Belwederze Prezydent RP Andrzej Duda zainicjował obchody Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin w Polsce. Zapowiedział też, że tegoroczna akcja #sadziMy odbędzie się 24-25 kwietnia.

 

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta na konferencji „Zdrowie roślin w dobie zmian klimatu” Na wszystkich, którzy chcieliby posadzić na swoim gruncie drzewo, 24 kwietnia 2020 r. w siedzibach 430 nadleśnictw Lasów Państwowych w całej Polsce czekać będą sadzonki. Dodatkowe sadzonki leśnicy rozdadzą następnego dnia w sobotę, 25 kwietnia mieszkańcom 17 dużych aglomeracji, w których mieszczą się biura regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych. W sumie w dwa dni do wszystkich chętnych trafi aż milion drzewek.  

 

Zobacz także: SprzątaMY las! Para Prezydencka zainaugurowała akcję „sadziMy” Akcja #sadziMY będzie jednym z wydarzeń organizowanych w ramach Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin w Polsce. Dziś w Belwederze Prezydent Andrzej Duda uroczyście zainaugurował te obchody. – Lasy to „zielone płuca”, które przyczyniają się do poprawy naszych warunków życia. Przyczyniają się także do wielkiego celu, jakim jest ochrona klimatu na świecie poprzez pochłanianie dwutlenku węgla i poprzez oczyszczanie powietrza – podkreśłił Andrzej Duda.
 

 

Podczas Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin, proklamowanego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ,  instytucje i organizacje koncentrować się będą przede wszystkim na zapobieganiu rozprzestrzeniania się szkodników i chorób roślin, powodujących w skali świata ogromne straty gospodarcze i spustoszenie w środowisku naturalnym.

 

Oficjalne hasło MRZR brzmi „Chroniąc rośliny – chronisz życie”. 

Poleć znajomemu