Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 7 stycznia 2020

Posiedzenie Rady Gabinetowej [PL/ENG]

  |   Prezydent zwołał Radę Gabinetową Prezydent zwołał Radę Gabinetową Prezydent zwołał Radę Gabinetową Rada Gabinetowa obradowała nt. obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, zadań polityki historycznej w kontekście relacji polsko-rosyjskich i sytuacji na Bliskim Wschodzie Rada Gabinetowa obradowała nt. obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, zadań polityki historycznej w kontekście relacji polsko-rosyjskich i sytuacji na Bliskim Wschodzie Rada Gabinetowa obradowała nt. obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, zadań polityki historycznej w kontekście relacji polsko-rosyjskich i sytuacji na Bliskim Wschodzie Rada Gabinetowa obradowała nt. obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, zadań polityki historycznej w kontekście relacji polsko-rosyjskich i sytuacji na Bliskim Wschodzie Rada Gabinetowa obradowała nt. obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, zadań polityki historycznej w kontekście relacji polsko-rosyjskich i sytuacji na Bliskim Wschodzie Wypowiedzi po posiedzeniu Rady Ganinetowej – Jako Prezydent Rzeczypospolitej nie będę brał udziału w wydarzeniu, które będzie miało miejsce w Jerozolimie 23 stycznia – powiedział Andrzej Duda – Stanowisko całego polskiego rządu i moje jako Prezydenta jest jednoznaczne: albo Polska będzie mogła zabrać głos, albo Prezydent RP nie powinien brać udziału w tym wydarzeniu – dodał – Prawdziwie najważniejszym dniem, w którym świat obchodzi Światowy Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu jest 27 stycznia – zaznaczył

Prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Gabinetowej zapowiedział, że nie weźmie udziału w Światowym Forum Holokaustu, które odbędzie się 23 stycznia w Jerozolimie z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. 

 

– Stanowisko całego polskiego rządu i moje jako Prezydenta jest jednoznaczne: albo Polska będzie mogła zabrać głos, albo Prezydent Rzeczypospolitej nie powinien brać udziału w tym wydarzeniu. W związku z tym komunikuję jednoznacznie, przesądziliśmy, że jako Prezydent RP nie będę brał udziału w wydarzeniu, które będzie miało miejsce w Jerozolimie 23 stycznia – oświadczył. 

ENGLISH VERSION >>>

 

– Tym prawdziwie najważniejszym dniem, w którym świat od wielu lat obchodzi Światowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu jest 27 stycznia - to jest ta data i to miejsce, czyli teren byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau – zaznaczył Andrzej Duda.

 

WYPOWIEDŹ PREZYDENTA PO ZAKOŃCZENIU POSIEDZENIA RADY >>>

 

Obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, zadania polityki historycznej w kontekście relacji polsko-rosyjskich oraz sytuacja na Bliskim Wschodzie były tematami obradującej w Pałacu Prezydenckim Rady Gabinetowej.

 

ROZPOCZĘCIE OBRAD. WYSTĄPIENIE PREZYDENTA >>>

 

Zobacz także: Prezydent RP: na wtorek zwołuję Radę Gabinetową Zgodnie z konstytucją, w sprawach szczególnej wagi Prezydent Rzeczypospolitej może zwołać Radę Gabinetową. Radę Gabinetową tworzy Rada Ministrów obradująca pod przewodnictwem Prezydenta Rzeczypospolitej.  Radzie Gabinetowej nie przysługują kompetencje Rady Ministrów.

Poleć znajomemu