Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 8 stycznia 2020

Spotkanie Prezydenta z Premierem i Ministrami [PL/ENG]

  |   Spotkanie w BBN poświęcone ocenie sytuacji bezpieczeństwa Spotkanie w BBN poświęcone ocenie sytuacji bezpieczeństwa Spotkanie w BBN poświęcone ocenie sytuacji bezpieczeństwa Spotkanie w BBN poświęcone ocenie sytuacji bezpieczeństwa

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z Prezesem Rady Ministrów Mateuszem Morawieckim oraz przedstawicielami Rady Ministrów. Celem spotkania była ocena stanu bezpieczeństwa, zwłaszcza w kontekście nocnych ataków rakietowych na cele w Iraku.

 

Zobacz także: Posiedzenie Rady Gabinetowej [PL/ENG] Wydarzenia na Bliskim Wschodzie będą przedmiotem dalszych działań Prezydenta i rządu – Nasi żołnierze są bezpieczni. To nie był atak skierowany przeciwko polskim żołnierzom, to był atak skierowany przeciwko bazom amerykańskim. Dzięki dobremu systemowi ostrzegania nie stwierdzono żadnych ofiar w ludziach. Sytuacja jest pod całkowitą kontrolą – powiedział po spotkaniu Szef BBN Paweł Soloch. Dodał, że polski kontyngent realizuje zadania, które są ustalone w ramach dowództwa sojuszniczego NATO.

 

– Pan Prezydent i Pan Premier, tak jak było to wcześniej, wspólnie, na bieżąco monitorują sytuację – zapewnił minister Soloch.

ENGLISH VERSION >>>

 

W związku z ostatnimi wydarzeniami, Prezydent RP przewodniczył wczoraj Radzie Gabinetowej oraz naradzie z udziałem koordynatora służb specjalnych i szefów poszczególnych służb.

 

Poleć znajomemu