Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 11 stycznia 2020

Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej

  |   Warszawskie Centrum EXPO XXI | Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Prezydent odbiera z rąk prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzeja Kraśnickiego, Order Zasługi PKOl Prezydent: Pierwszy rok w drugim stuleciu istnienia Polskiego Komitetu Olimpijskiego będzie bardzo ważny Prezydent: Mam nadzieję, że wielu sportowców wyjedzie z Tokio szczęśliwych i uśmiechniętych Prezydent: Ten rok zaczął się od wielkiego sukcesu Dawida Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni. Oby to był dobry omen Warszawskie Centrum EXPO XXI | Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Warszawskie Centrum EXPO XXI | Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Warszawskie Centrum EXPO XXI | Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Warszawskie Centrum EXPO XXI | Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Wspólne zdjęcie Prezydenta RP z wszystkimi laureatami i nagrodzonymi we wszystkich kategoriach

Mam nadzieję, że podczas tegorocznych igrzysk w Tokio uda się powtórzyć polski sukces z 1964 roku, kiedy także stolica Japonii była gospodarzem –mówił Prezydent RP Andrzej Duda podczas Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej w Warszawie.

 

Zobacz także: Para Prezydencka na noworocznym spotkaniu Rodziny Olimpijskiej Andrzej Duda dziękował sportowcom za wszystkie sukcesy z 2019 roku. Podkreślił, że 2020 rozpoczął się od wielkiego triumfu Dawida Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni. – Oby to był dobry omen. Mam nadzieję, że jeszcze dziesiątki takich gratulacji będziemy w tym roku składać. Także piłkarzom po mistrzostwach Europy. W swoim Orędziu Noworocznym mówiłem, że będzie to rok wielkiego polskiego sukcesu, także w sporcie – akcentował. 

 

 

 

Podczas uroczystości Prezydent odebrał z rąk prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzeja Kraśnickiego, Order Zasługi PKOl. Wręczone zostały także nagrody PKOL im. Piotra Nurowskiego. Wydarzenie odbyło się w Warszawskim Centrum EXPO XXI. 

____________

 

Polski Komitet Olimpijski został założony 12 października 1919 roku w Hotelu Francuskim w Krakowie. W ubiegłym roku pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy odbyły się obchody stulecia PKOl. 

 

Poleć znajomemu