Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 28 stycznia 2020

Aukcja WOŚP: 200 tys. zł za prezydencką koszulkę

  |   Prezydent w wylicytowanej koszulce podczas marszu Nordic Walking w Zakopanem pod hasłem „TAK dla transplantacji” Fotografia Bartłomieja Jureckiego z marszu Nordic Walking w Zakopanem pod hasłem „TAK dla transplantacji” Pierwsza Dama w żakardowej sukni w drodze na bankiet wydany z okazji intronizacji Jego Cesarskiej Mości Cesarza Japonii

Zobacz także: WOŚP: 200 tysięcy złotych za zdjęcie Pierwszej Damy Dwieście tysięcy złotych – taką cenę uzyskała na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sportowa koszulka, w której Prezydent Andrzej Duda wziął udział w marszu Nordic Walking w Zakopanem pod hasłem „TAK dla transplantacji” w październiku 2019 r.  Razem z t-shirtem do zwycięzcy licytacji trafi zdjęcie, które tuż przed startem marszu wykonał Bartłomiej Jurecki z „Tygodnika Podhalańskiego”.

 

 

Zobacz także: Para Prezydencka przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Para Prezydencka wspiera WOŚP W tym roku Agata Kornhauser-Duda przekazała na licytację wieczorową suknię z żakardu w kolorze złoto-szarym autorstwa atelier Dorota Goldpoint”. To w niej Pierwsza Dama reprezentowała Polskę na uroczystościach związanych z intronizacją Jego Cesarskiej Mości Cesarza Japonii Naruhito w październiku 2019 r. Kreację wylicytowano za 4950 zł.

 

W sumie dzięki przedmiotom podarowanym w tym roku przez Parę Prezydencką fundusze WOŚP zwiększyły się o 204 950 zł. Cel tegorocznej zbiórki to zapewnienie najwyższych standardów w dziecięcej medycynie zabiegowej.

 

 

Przypomnijmy, że podczas 25. finału WOŚP taką samą sumę (200 tysięcy złotych) zapłacił na aukcji właściciel prywatnej firmy z Solca Kujawskiego za słynne zdjęcie Pierwszej Damy, witającej się z hierarchami kościelnymi. Fotografię wykonał Jacek Łabędzki podczas Światowych Dni Młodzieży. 

Poleć znajomemu