przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Prezydent wystąpi przed Zgromadzeniem Parlamentarnym RE

  |   Minister Krzysztof Szczerski i sekretarz RE Thorbjoern Jagland. Minister Krzysztof Szczerski i sekretarz RE Thorbjoern Jagland. Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z sekretarzem RE Thorbjoernem Jaglandem. Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z sekretarzem RE Thorbjoernem Jaglandem. Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z sekretarzem RE Thorbjoernem Jaglandem. Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z sekretarzem RE Thorbjoernem Jaglandem.
- Prezydent Andrzej Duda wystąpi przed Zgromadzeniem Parlamentarnym Rady Europy; tematem przemówienia będą problemy polityki europejskiej - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski po poniedziałkowej rozmowie prezydenta z sekretarzem RE Thorbjoernem Jaglandem.

- Sekretarz generalny Rady Europy zaprosił prezydenta do wygłoszenia wystąpienia przed Zgromadzeniem Parlamentarnym Rady Europy. Prezydent to zaproszenie przyjął - powiedział Szczerski. Dodał, że nie ma jeszcze ustalonej daty, ale na pewno nie będzie to najbliższa sesja ZP RE.

Według niego wystąpienie prezydenta będzie dotyczyło głównych problemów polityki europejskiej.
 
Minister Szczerski powiedział, że poniedziałkowa rozmowa prezydenta z sekretarzem generalnym RE dotyczyła też kwestii bieżących związanych z Trybunałem Konstytucyjnym. Jak relacjonował , Jagland zapewnił, że ma pełne zaufanie do polskich władz i polskich polityków co do tego, że znajdą kompromis w tej sprawie; sekretarz generalny RE zaapelował też o kompromis do polskich polityków i wszystkich partii.
 
Krzysztof Szczerski poinformował też, że "prezydent Duda zaapelował do sekretarza Jaglanda o podjęcie wysiłków w celu uwolnienia pani Nadii Sawczenko, bo ona jest członkinią Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i sama rola RE może być duża, by zwiększyć naciski w celu jej uwolnienia".
(PAP) 
 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.