Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 3 lutego 2020

Spotkanie Prezydenta z Ministrem Zdrowia i szefem GIS

  |   Briefing Ministra Błażeja Spychalskiego i Wiceministra Zdrowia Waldemara Kraski przed Pałacem Prezydenckim Briefing Ministra Błażeja Spychalskiego i Wiceministra Zdrowia Waldemara Kraski przed Pałacem Prezydenckim

Prezydent Andrzej Duda jest na bieżąco informowany o potencjalnym zagrożeniu koronawirusem – przekazał Rzecznik Prezydenta Błażej Spychalski. Dodał, że Andrzej Duda jest w stałym kontakcie z kierownictwem resortu zdrowia.
 

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie w sprawie koronawirusa, w którym uczestniczył Prezydent RP, a także Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, Wiceminister Waldemar Kraska, Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas oraz szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. 

 

– Pan Prezydent jest na bieżąco informowany o potencjalnym zagrożeniu koronawirusem. Minister Łukasz Szumowski jest w bezpośrednim, stałym kontakcie z Panem Prezydentem – przekazał Minister Spychalski.
 

 

Według informacji Wiceministra Zdrowia Waldemara Kraski, nie mamy w Polsce żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa. – Kwestią czasu jest jednak pojawienie się pierwszego takiego przypadku w naszym kraju – zauważył. Rząd zapewnia, że służba zdrowia jest na to przygotowana. (PAP)

Poleć znajomemu