Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 6 lutego 2020

Narodowa Strategia Onkologiczna zaprezentowana w Pałacu Prezydenckim

  |   Prezydent Andrzej Duda podczas publicznej prezentacji Narodowej Strategii Onkologicznej z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem Prezydent: Dzięki tej strategii w najbliższych latach i dziesięcioleciach Polska będzie się stawała państwem coraz nowocześniejszym. Andrzej Duda: Dbanie o zdrowie obywateli i pacjentów to jedna z cech państwa nowoczesnego. Minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas prezentacji Narodowej Strategii Onkologicznej w Pałacu Prezydenckim Prof. Piotr Rutkowski, Przewodniczący Zespołu Ministra Zdrowia ds. opracowania projektu Narodowej Strategii Onkologicznej Debata ekspertów na temat priorytetu Narodowej Strategii Onkologicznej: Inwestycje w edukację – Prewencja – Styl życia Debata ekspertów na temat priorytetu Narodowej Strategii Onkologicznej: Inwestycje w edukację – Prewencja – Styl życia Debata ekspertów na temat priorytetu Narodowej Strategii Onkologicznej: Inwestycje w edukację – Prewencja – Styl życia Debata ekspertów na temat priorytetu Narodowej Strategii Onkologicznej: Inwestycje w edukację – Prewencja – Styl życia Prof. Waldemar Priebe z sekcji Ochrona zdrowia Narodowej Rady Rozwoju opowiada o międzynarodowej współpracy w obszarze onkologii Pałac Prezydencki | W kuluarach konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem Pałac Prezydencki | W kuluarach konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem

W obecności Prezydenta Andrzeja Dudy po raz pierwszy publicznie zaprezentowana dziś została Narodowa Strategia Onkologiczna. Rozpisany na najbliższą dekadę kompleksowy plan walki z nowotworami to efekt prezydenckiej inicjatywy ustawodawczej. Jej główny cel to obniżenie śmiertelności z powodu nowotworów. – Mam nadzieję, że dzięki temu w najbliższych latach i dziesięcioleciach Polska będzie się stawała państwem coraz nowocześniejszym, bo jednym z cech państwa nowoczesnego jest to, że dba o zdrowie swoich obywateli – zaznaczył Andrzej Duda podczas konferencji „Strategia i co dalej?”.
 

CAŁE WYSTĄPIENIE>>

 

Narodowa Strategia Onkologiczna powstała w oparciu o ustawę z 26 kwietnia 2019 r., zgłoszoną z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy. Samą Strategię opracował zespół specjalistów ds. NSO powołany przez Ministra Zdrowia. Treść NSO w formie uchwały dwa dni temu przyjęła Rada Ministrów.

 

 

Strategia działań na najbliższych dziesięć lat zakłada:

  • Poprawę sytuacji kadrowej i jakości kształcenia w dziedzinie onkologii
  • Inwestycje w edukację, prewencję pierwotną i zdrowy styl życia 
  • Poprawę skuteczności profilaktyki wtórnej
  • Inwestycje w naukę i innowacje
  • Poprawę organizacji systemu opieki onkologicznej poprzez zapewnienie pacjentom dostępu do najwyższej jakości procesów diagnostyczno-terapeutycznych oraz kompleksowej opieki na całej „ścieżce pacjenta”.  

Poleć znajomemu