Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 24 lutego 2020

Finał XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

  |   Pałac Prezydencki | Gala XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” Prezydent: To jest nagroda, która pokazuje nowoczesną stronę polskiej gospodarki, to są nowoczesne przedsiębiorstwa, w których są przestrzegane zasady prawa pracy Pałac Prezydencki | Gala XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” Pałac Prezydencki | Gala XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” Pałac Prezydencki | Gala XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” Pałac Prezydencki | Gala XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Laureaci konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę, w absolutnej większości są to zakłady, które święcą sukcesy, bardzo dobrze działają, są zakładami nowoczesnymi, w których często postępują procesy innowacyjności, badań i rozwoju, wprowadzania nowoczesnych rozwiązań – podkreślał Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia wyróżnień w XII edycji konkursu. Akcentował, że w tym konkursie kandydatów do nagrody zgłaszają sami pracownicy.

 

– To jest nagroda, która pokazuje nowoczesną stronę polskiej gospodarki, to są nowoczesne przedsiębiorstwa, w których są przestrzegane zasady prawa pracy – zaznaczył Prezydent.

CAŁE WYSTĄPIENIE>>

 

 

 

 

Laureaci tegorocznej edycji:


1. PGE Energia Odnawialna SA Oddział ZEW Dychów w Dychowie
2. Zakład Usług Energetycznych „Wod-Rem” Sp. z o.o. w Nowej Sarzynie
3. Kopalnia Wapienia „Morawica” SA
4. Dom Pomocy Społecznej w Foluszu w woj. podkarpackim
5. Iskra-Centrum Narzędzi Specjalnych Sp. z o.o
6. PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże w Gdańsku
7. Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o.
8. Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Katowicach
9. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Zgoda” w Płocku
10. Famur SA Systemy Ścianowe Glinik Oddział Gorlice
11. Przedsiębiorstwo Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych „Kruszgeo” SA
12. Orlen Południe SA
13. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie
14. Grupa Żywiec SA
15. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów
16. KGHM Polska Miedź SA Oddział Zakłady Górnicze „Polkowice – Sieroszowice”
17. Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA

 

 

Konkurs promuje pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Organizowany jest przez NSZZ „Solidarność” pod honorowym patronatem Prezydenta RP. To jedyny taki konkurs, w którym kandydatów do nagrody zgłaszają sami pracownicy zrzeszeni w związku zawodowym „Solidarność”.

 

Pierwszą edycję konkursu patronatem honorowym objął śp. Prezydent Prof. Lech Kaczyński. Od tamtej pory konkurs co roku odbywa się pod patronatem urzędującego Prezydenta RP, a uroczystość wręczenia certyfikatów ma miejsce w Pałacu Prezydenckim.

 

Poleć znajomemu