Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 2 marca 2020

W Sejmie informacja o działaniach ws. koronawirusa

  |   BBN | Narada Prezydenta z Premierem i ministrami nt. bieżącego stanu przygotowań państwa do walki z koronawirusem BBN | Narada Prezydenta z Premierem i ministrami nt. bieżącego stanu przygotowań państwa do walki z koronawirusem BBN | Wypowiedź Prezydenta po naradzie z Premierem i ministrami nt. bieżącego stanu przygotowań państwa do walki z koronawirusem SEJM | Prezydent RP przed posiedzeniem Sejmu podczas którego rząd przedstawi informację dot. koronawirusa SEJM | Prezydent RP na posiedzeniu Sejmu podczas którego rząd przedstawia informację dot. koronawirusa SEJM | Prezydent RP na posiedzeniu Sejmu podczas którego rząd przedstawia informację dot. koronawirusa SEJM | Wypowiedź Prezydenta RP dla mediów SEJM | Wypowiedź Prezydenta RP dla mediów

W Polsce nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania spowodowanego koronawirusem – oświadczył Prezydent Andrzej Duda po porannym spotkaniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego ws. koronawirusa. 

 


 

W spotkaniu w BBN uczestniczyli – oprócz Prezydenta – szef BBN Paweł Soloch, Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Łukasz Szumowski i szef MSWiA Mariusz Kamiński. – Minister Zdrowia i Główny Inspektor Sanitarny potwierdzili mi przed momentem, że do tej pory w naszym kraju nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania spowodowanego koronawirusem. Wykonano już testy i badania u całego szeregu osób, ale do tej pory żadnego zachorowania spowodowanego koronawirusem u nas nie stwierdzono – powiedział Prezydent.
 

Zaapelował też, aby „kwestii koronawirusa nie wykorzystywać w bieżącej polityce, żeby to nie był temat do połajanek”. – Jest nam potrzebne współdziałanie i spokój – dodał Andrzej Duda.  CAŁA WYPOWIEDŹ>>

 

Zobacz także: Wniosek o specjalne posiedzenie Sejmu ws. koronawirusa Następnie Andrzej Duda udał się do Sejmu, gdzie odbyło się specjalne posiedzenie w tej sprawie. Jak Prezydent przypomniał dziennikarzom, apelował o takie pilne i jawne posiedzenie, by wszyscy obywatele mogli pozyskać informację na temat podejmowanych przez władzę działań w związku z zagrożeniem koronawirusem. – Dziękuję personelowi medycznemu za dotychczasowe starania i wszystkim zaangażowanym w działania na rzecz bezpieczeństwa i ochrony Polaków przed koronawirusem. Dziękuję wszystkim pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej, którzy cały czas uwijają się, żeby stan przygotowań był jak najbardziej zaawansowany i żeby w związku z tym ochrona była jak najpełniejsza – powiedział Prezydent.

CAŁA WYPOWIEDŹ>>
 

Poleć znajomemu