Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 18 marca 2020

Apel o ochronę służby zdrowia

Prezydent stoi przy mównicy, przy mikrofonie i wygłasza oświadczenie

Pałac Prezydencki | Wypowiedź Andrzeja Dudy po posiedzeniu Rady Gabinetowej

Apeluję do wszystkich moich Rodaków o wielką odpowiedzialność i wielką ostrożność – przede wszystkim chrońmy służbę zdrowia – podkreślał Prezydent Andrzej Duda, po posiedzeniu Rady Gabinetowej. 

 

Zobacz także: Rada Gabinetowa nt. tarczy antykryzysowej – Dziękuję moim Rodakom, bo w tej godzinie próby my, Polacy pokazujemy, że potrafimy zdać egzamin z odpowiedzialności, ze służby i z dzielności – zaznaczył Andrzej Duda, prosząc jednocześnie o jeszcze większą ostrożność.
 

WYPOWIEDŹ W CAŁOŚCI>>


– Jeszcze raz apeluję: jeżeli ktoś się źle czuje, jeśli ktoś widzi u siebie objawy chorobowe, objawy grypowe, to proszę nie przychodzić do lekarzy, nie przychodzić na SOR, do szpitala, do żadnych innych punktów medycznych, ośrodków zdrowia itd. Proszę dzwonić do lekarzy, na infolinię, czy nawet na numer 112, powiedzieć, jaka jest sytuacja i tam uzyskać informację, co należy zrobić – mówił. 

 

– My musimy za wszelką cenę uniknąć takiej sytuacji, w której dojdzie do zakażenia personelu medycznego: lekarzy, pielęgniarek, innych pracowników – apelował Prezydent. 

 

CAŁA KONFERENCJA

Poleć znajomemu