przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 9 kwietnia 2016

Spotkanie z młodzieżą i przedstawicielami Rodzin Ofiar

  |   Spotkanie Prezydenta RP z młodzieżą i rodzinami smoleńskimi (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP) Spotkanie Prezydenta RP z młodzieżą i rodzinami smoleńskimi (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP) Spotkanie Prezydenta RP z młodzieżą i rodzinami smoleńskimi (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP) Spotkanie Prezydenta RP z młodzieżą i rodzinami smoleńskimi (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP) Spotkanie Prezydenta RP z młodzieżą i rodzinami smoleńskimi (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP) Złożenie przez prezydenta kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej Modlitwa w kaplicy Pałacu Prezydenckiego (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP) Modlitwa w kaplicy Pałacu Prezydenckiego (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP) Modlitwa w kaplicy Pałacu Prezydenckiego (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP) Modlitwa w kaplicy Pałacu Prezydenckiego (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP) Spotkanie Prezydenta RP z młodzieżą i rodzinami smoleńskimi (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP) Spotkanie Prezydenta RP z młodzieżą i rodzinami smoleńskimi (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP) Spotkanie Prezydenta RP z młodzieżą i rodzinami smoleńskimi (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP) Spotkanie Prezydenta RP z młodzieżą i rodzinami smoleńskimi (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP) Spotkanie Prezydenta RP z młodzieżą i rodzinami smoleńskimi (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP) Spotkanie Prezydenta RP z młodzieżą i rodzinami smoleńskimi (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP) Spotkanie Prezydenta RP z młodzieżą i rodzinami smoleńskimi (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP) Spotkanie Prezydenta RP z młodzieżą i rodzinami smoleńskimi (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP) Spotkanie Prezydenta RP z młodzieżą i rodzinami smoleńskimi (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP) Spotkanie Prezydenta RP z młodzieżą i rodzinami smoleńskimi (fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP)

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z organizatorami i laureatami konkursu „KATYŃ. PRAWDA I PAMIĘĆ”, którzy po raz piętnasty udają się z pielgrzymką do Katynia.

 

Głównym celem wyjazdu jest udział w uroczystej Mszy św. na Cmentarzu Wojennym.


Organizatorami Konkursu i Pielgrzymek są nauczyciele z warszawskiej „Solidarności”. W latach 2000-2007 nauczycieli i młodzież wspierał ksiądz prałat -śp. Zdzisław Jastrzębiec Peszkowski, jeniec Kozielska, oficer w armii gen. Andersa i Kapelan Rodzin Katyńskich, orędownik o prawdę, pamięć i sprawiedliwość za zbrodnie dokonane na Wschodzie.

 

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Rodzin Ofiar -  pracowników Kancelarii Prezydenta RP, Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz Biura Ochrony Rządu,  którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Prezydent oraz rodziny przekazali uczestnikom XV Pielgrzymki Młodzieży Warszawskiej do Katynia znicze oraz kwiaty. Młodzież złoży kwiaty  i zapali znicze na miejscu katastrofy na lotnisku Siewiernym.

 

- Bardzo Państwu dziękuję, że możemy się tutaj spotkać. Nawet w tym trudnym dniu, który poprzedza 10 kwietnia, 6. rocznicę tamtego tragicznego wydarzenia. Dziękuję Wam za obecność. Dziękuję nauczycielom i Wam drodzy laureaci, że zawieziecie do Katynia moje kwiaty i moje znicze. Jestem Wam za to ogromnie wdzięczny – powiedział Prezydent RP.

 

Kancelarię Prezydenta RP reprezentowali Podsekretarz Stanu Wojciech Kolarski oraz Dyrektor Generalny KPRP Grażyna Ignaczak-Bandych.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.