Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 30 marca 2020

Prezydent wziął udział w wideokonferencji ws. zdalnego nauczania

  |   Biuro Bezpieczeństwa Narodowego | Wideokonferencja poświęcona zdalnemu nauczaniu Biuro Bezpieczeństwa Narodowego | Wideokonferencja poświęcona zdalnemu nauczaniu
180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieli przekaże Ministerstwo Cyfryzacji, by umożliwić szkołom zdalne nauczanie. Dziś Andrzej Duda razem z Jarosławem Gowinem, Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Dariuszem Piontkowskim, Ministrem Edukacji Narodowej i Markiem Zagórskim, Ministrem Cyfryzacji wzięli udział w wideokonferencji poświęconej tej sprawie. 

 

Już od najbliższej środy (1 kwietnia 2020 r.) samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze na laptopy, tablety – a jeśli jest taka potrzeba  – także na mobilny dostęp do Internetu. SZCZEGÓŁY >>>

 

Środki przeznaczane na zakup sprzętu pochodzą z budżetu UE – Komisja Europejska poparła pomysł ministra cyfryzacji, by zaoszczędzone do tej pory w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa fundusze przekazać na zakup sprzętu dla szkół.

W dzisiejszym spotkaniu na temat zdalnego nauczania wzięli udział także prezydenccy ministrowie: Paweł Soloch i Błażej Spychalski.
 

 

Poleć znajomemu