Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Prezydent rozmawiał z medykami przebywającymi na misji we Włoszech

Telekonferencja z udziałem Andrzej Dudy w siedzibie BBN   |   BBN | Telekonferencja Prezydenta RP z lekarzami przebywającymi na misji we Włoszech BBN | Telekonferencja Prezydenta RP z lekarzami przebywającymi na misji we Włoszech BBN | Telekonferencja Prezydenta RP z lekarzami przebywającymi na misji we Włoszech

W poniedziałek w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego Prezydent Andrzej Duda wziął udział w wideokonferencji z lekarzami przebywającymi we Włoszech. 
 

Celem misji lekarzy z Wojskowego Instytutu Medycznego jest wymiana doświadczeń dotyczących form i sposobów organizacji krajowego systemu ochrony zdrowia pod kątem skuteczności walki z epidemią koronawirusa. Wojskowi medycy będą przebywać we Włoszech do 9 kwietnia.
 

 

W rozmowie uczestniczył m.in. dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. Grzegorz Gielerak. – Rozmowa dotyczyła pomocy, którą polscy lekarze niosą i współpracy pomiędzy naszymi lekarzami, a ich partnerami z Włoch – relacjonował Rzecznik Prezydenta Błażej Spychalski.
 

Jak mówił, polscy lekarze informowali o procedurach medycznych wdrożonych we Włoszech. – Wszystkie spostrzeżenia są na bieżąco przekazywane, my na bieżąco wprowadzamy pewne procedury, które uważamy za słuszne. To jest bardzo ważne, żeby wyprzedzać to, co dzieje się w innych krajach – dodał. – Pan Prezydent dziękował i gratulował lekarzom, którzy pojechali do Włoch. Ich obecność pokazuje dobry poziom współpracy z naszymi włoskimi przyjaciółmi. To bardzo ważne, szczególnie w tym trudnym momencie. (PAP)

Poleć znajomemu