Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 7 kwietnia 2020

Prezydent Duda rozmawiał telefonicznie z Prezydentem Republiki Korei nt. walki z pandemią

Prezydent RP Andrzej Duda odbył półgodzinną rozmowę telefoniczną z Prezydentem Republiki Korei Moon Jae-Inem. Tematami rozmowy były: współdziałanie obu państw w walce z pandemią koronawirusa oraz perspektywy współpracy gospodarczej w przezwyciężaniu ekonomicznych skutków pandemii.

Prezydenci uzgodnili sposób działania obu krajów w kwestii zakupu przez Polskę nowoczesnych testów na koronawirusa produkowanych w Korei oraz zamówień na dostawy materiałów do ochrony osobistej dla służb medycznych.  Uzgodniono także współpracę między ekspertami medycznymi z obu państw. W najbliższym czasie polscy specjaliści będą uczestniczyć w międzynarodowym seminarium on-line, dotyczącym doświadczeń i wiedzy uzyskanej przez partnerów z Korei.
 

Prezydenci Polski i Korei rozmawiali także o perspektywach szybkiego odnowienia współpracy handlowej i inwestycyjnej po ustąpieniu pandemii, tak by w jak największym stopniu zniwelować jej negatywne skutki dla gospodarek. Ustalono stały kontakt w tej sprawie i wzajemną przychylność dla działań wspierających współpracę gospodarczą. 

Poleć znajomemu