Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 15 kwietnia 2020

Wideokonferencja Prezydenta z przedsiębiorcami

Prezydent siedzi przy stole i rozmawia przy użyciu wideołącza z przedsiębiorcami   |   Siedziba BBN | Wideokonferencja z przedsiębiorcami Siedziba BBN | Wideokonferencja z przedsiębiorcami. Prezydentowi towarzyszy minister Adam Kwiatkowski i szef BBN Paweł Soloch Siedziba BBN | W rozmowie uczestniczyła też wicepremier Jadwiga Emilewicz

Wsparcie polskich przedsiębiorców, borykających się z trudami działalności gospodarczej podczas pandemii COVID-19, było tematem wideokonferencji, w której uczestniczył Prezydent Andrzej Duda, wicepremier i Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch oraz Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski.

 

Zobacz także: Propozycje pomocy dla przedsiębiorców Wideokonferencja z przedsiębiorcami


Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Kupuj świadomie – wybieraj produkt polski”, który ma na celu rozpropagowanie wśród Polaków patriotyzmu konsumenckiego.


Uczestnikami wideokonferencji byli przedstawiciele polskich przedsiębiorstw z różnych branż, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski oraz prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” Krzysztof Przybył.


Prezydent zapoznał się z sytuacją przedsiębiorców, ich analizami oraz propozycjami podejmowania konkretnych działań i rozwiązań na rzecz polskich firm i ich pracowników podczas kryzysu.


Według uczestników wideokonferencji sytuacja wielu polskich przedsiębiorstw jest bardzo trudna, ale solidarna postawa zarówno administracji państwowej, która wdraża odpowiednie mechanizmy wsparcia, jak i obywateli, wybierających podczas codziennych zakupów rodzime produkty, może przyczynić się do jej poprawy.

Poleć znajomemu