Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 22 kwietnia 2020

Apel o racjonalne gospodarowanie wodą

Prezydent siedzi przy stole   |   BBN | Wideokonferencja w sprawie zasobów wodnych i retencji z odpowiedzialnymi za te kwestie ministrami Wzięli udział ministrowie: rolnictwa i rozwoju wsi – Jan Krzysztof Ardanowski, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej – Marek Gróbarczyk, klimatu – Michał Kurtyka oraz środowiska – Michał Woś Pałac Prezydencki | Wypowiedź Andrzeja Dudy dla mediów Prezydent: Prosimy o racjonalną gospodarkę wodą Andrzej Duda: Musimy zacząć przywiązywać do tego wagę, ponieważ wody nie jest u nas za wiele Prezydent zaapelował, aby znalazły się środki na wypłatę odszkodowań za ubiegłoroczną suszę

– Prosimy o racjonalną gospodarkę wodą, o to, by również i racjonalnie gospodarować tą wodą, którą chociażby podlewamy ogródki – podkreślał Prezydent Andrzej Duda, dodając, że musimy zacząć przywiązywać do tego wagę, bo wody nie jest u nas za wiele. Zaapelował również do Premiera i rządu, aby znalazły się środki na wypłatę odszkodowań za ubiegłoroczną suszę.

CAŁA WYPOWIEDŹ >>>

 

Zaznaczył, że załatwienie spraw zeszłorocznych wobec rozpoczynającego się nowego sezonu rolnego jest sprawą absolutnie podstawową.  Wskazał, że jest grupa rolników, gospodarstw, które nie otrzymały odszkodowań za straty poniesione w wyniku ubiegłorocznej suszy. Jak dodał, odszkodowania zostały wypłacone ok. 90 proc. rolników, wobec których te odszkodowania ustalono.  

 

Gospodarka wodna, ochrona środowiska i klimatu były tematami środowej wideokonferencji Prezydenta z ministrami odpowiedzialnymi za te kwestie.

 

 

Andrzej Duda zwrócił uwagę, że już obecnie w Polsce widać „symptomy suszy”.  – Jeżeli nie będziemy mieć w najbliższym czasie opadów deszczu, sytuacja może stać się niebezpieczna – zaznaczył. 

 

 

Prezydent zapewnił polskich rolników, że państwo o nich pamięta. – Pamiętaliśmy o nich podczas opracowywania tarczy antykryzysowej, wtedy zwracałem uwagę, że polskie gospodarstwa rolne muszą być potraktowane tak, jak przedsiębiorcy – podkreślił. Jednocześnie wyraził nadzieję, że mimo kryzysu związanego z koronawirusem, to będzie dla polskich rolników dobry rok. 

 

 

W wideokonferencji wzięli udział ministrowie: rolnictwa i rozwoju wsi – Jan Krzysztof Ardanowski, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej – Marek Gróbarczyk,  klimatu – Michał Kurtyka oraz środowiska – Michał Woś. Prezydentowi towarzyszyli wiceszef KPRP Paweł Mucha i szef BBN Paweł Soloch.

Poleć znajomemu