Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 29 kwietnia 2020

Prezydent: Nakłady na nawadnianie wzrastają

Prezydent ogląda jaz na rzece Jeziorce   |   Jazgarzew | Prezydent odwiedził jaz na rzece Jeziorce Jazgarzew | Prezydent odwiedził jaz na rzece Jeziorce Prezydent: Ten jaz będzie remontowany w najbliższych miesiącach Andrzej Duda: Dzięki swojej funkcji zapewnia nawodnienie bezpośrednio ponad 20 hektarom otaczających nas gruntów, a wpływ nawodnieniowy ma na ponad 200 ha Prezydent wskazywał też na potrzebę oszczędzania i racjonalnego gospodarowania wodą Jazgarzew | Prezydent odwiedził jaz na rzece Jeziorce Jazgarzew | Prezydent odwiedził jaz na rzece Jeziorce Jazgarzew | Wypowiedź Prezydenta oraz ministra gospodarki morskiej dla mediów Prezydent: nakłady na inwestycje związane z nawadnianiem znacząco wzrosły Jazgarzew | Prezydent odwiedził jaz na rzece Jeziorce

Prezydent Andrzej Duda, który oglądał jaz na rzece Jeziorce (woj. mazowieckie) podkreślał, że znacząco wzrosły nakłady na inwestycje związane z nawadnianiem, retencją. Wskazywał też na potrzebę oszczędzania i racjonalnego gospodarowania wodą.

CAŁA WYPOWIEDŹ >>>

 

Zobacz także: „Rolnicy nie zostaną bez pomocy” Wystąpienie Prezydenta po spotkaniu z sadownikami Prezydent: Rolnicy otrzymają niezrealizowane odszkodowania Prezydent poinformował, że spółka Wody Polskie otworzyła procedurę przetargową na modernizację jazu na Jeziorce obok Jazgarzewa. – Będzie to jedna z 650 inwestycji tego typu, które są realizowane w tej chwili w całej Polsce, w ramach programu Małej retencji – zaznaczył. – Ten jaz będzie remontowany w najbliższych miesiącach. On już dzisiaj dzięki swojej funkcji zapewnia nawodnienie bezpośrednio ponad 20 hektarom otaczających nas gruntów, a wpływ nawodnieniowy ma na ponad 200 ha – powiedział.

 

 

 

Andrzej Duda wskazywał, że nakłady na nawadnianie, retencję w stosunku do 2018 r. wzrosły z 660 mln zł rocznie do 2,2 mld zł – jeżeli chodzi o globalną kwotę na wszystkie inwestycje z tym związane.  – To widać, jak ogromną rolę zaczęliśmy przywiązywać do tego, żeby rzeczywiście zapobiegać skutkom suszy, a przede wszystkim zapewnić wodę – podkreślił. 

 

 

Poleć znajomemu