Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 13 maja 2020

Spotkania z marszałkami Sejmu i Senatu

Przy stole siedzą Prezydent i marszałek Sejmu   |   Spotkanie Prezydenta z marszałek Sejmu Elżbietą Witek Rozmowa z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. W spotkaniu wziął też udział wiceszef KPRP Paweł Mucha

Prezydent Andrzej Duda spotkał się we wtorek z marszałek Sejmu Elżbietą Witek. W środę rozmawiał z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Rozmowy dotyczyły procedowanej przez parlament ustawy o wyborach prezydenckich.

 

Na konferencji prasowej po spotkaniu z marszałkiem Senatu wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha powiedział, że przebiegło ono w dobrej atmosferze. – Chcielibyśmy, żeby te prace w Senacie mogły się odbywać w takim tempie i z uwzględnieniem takiego trybu procedowania, że nie będziemy mieli kolejnych tygodni niepewności co do kwestii wyborczych. I  Prezydent prosił o takie sprawne procedowanie, jeżeli chodzi o tę ustawę, marszałek zapewniał, że wolą także Senatu i senatorów jest to, żeby sprawnie tutaj procedować – powiedział minister.


Podkreślał, że Prezydent chce stabilizacji, bo musimy mieć stabilną władzę i perspektywę rozstrzygniętych spraw wyborczych. –  Prezydent apeluje i ufa, że prace w Senacie będą toczyć się sprawnie (...). Prezydent bardzo wyraźnie wskazywał, że oczekuje spranego działania i oczekuje tego, żeby nie następowało jakieś nieuzasadnione przesunięcie prac – zaznaczył.

 

 

Po wczorajszym spotkaniu z marszałek Sejmu minister Błażej Spychalski mówił, że rozmowa z Elżbietą Witek dotyczyła procedowanej przez parlament ustawy o wyborach prezydenckich. – Prezydentowi zależy na tym, żeby ta ustawa była przyjęta w maksymalnym konsensusie sił politycznych w polskim Sejmie – powiedział.

 

Jak dodał, Prezydent Duda zaapelował do marszałek Witek o stworzenie jak najlepszych warunków, w których procedowanie ustawy, przy maksymalnym konsensusie, doprowadzi do przyjęcia rozwiązań, które będą zaakceptowane – jeżeli nie przez wszystkie, to przez niemal wszystkie siły polityczne w Sejmie.

 

Pytany o spotkanie Prezydenta z marszałkiem Senatu, minister Spychalski odparł: Mamy nadzieję, że Senat i marszałek Senatu Tomasz Grodzki uczynią wszystko co w ich mocy, żeby te rozwiązania – tak ważne i potrzebne – przyjąć jak najszybciej. – I o to będzie apelował Prezydent – dodał minister.
(inf. własna, PAP)
 

Poleć znajomemu