Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 19 maja 2020

Prezydent na konferencji „Tarcza dla polskich firm i pracowników”

Prezydent stoi i mówi do mikrofonu   |   Prezydent Andrzej Duda podczas konferencji z przedsiębiorcami na temat Tarczy Antykryzysowej i finansowej Prezydent Andrzej Duda podczas konferencji z przedsiębiorcami na temat Tarczy Antykryzysowej i finansowej Prezydent Andrzej Duda podczas konferencji z przedsiębiorcami na temat Tarczy Antykryzysowej i finansowej Prezydent Andrzej Duda podczas konferencji z przedsiębiorcami na temat Tarczy Antykryzysowej i finansowej Prezydent Andrzej Duda podczas konferencji z przedsiębiorcami na temat Tarczy Antykryzysowej i finansowej Konferencja z przedsiębiorcami na temat Tarczy Antykryzysowej i finansowej Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji z przedsiębiorcami na temat Tarczy Antykryzysowej i finansowej Konferencja z przedsiębiorcami na temat Tarczy Antykryzysowej i finansowej Konferencja z przedsiębiorcami na temat Tarczy Antykryzysowej i finansowej Konferencja z przedsiębiorcami na temat Tarczy Antykryzysowej i finansowej Konferencja z przedsiębiorcami na temat Tarczy Antykryzysowej i finansowej

Prezydent Andrzej Duda i Premier Mateusz Morawiecki wzięli dziś udział w konferencji „Tarcza dla polskich firm i pracowników. Forum gospodarcze Polskiego Funduszu Rozwoju”.

 

 

– Pewnie przed nami jeszcze wyzwania, którym będziemy musieli stawić czoła, ale po tym, co stało się do tej pory już widać, że nasz system wsparcia gospodarki w porównaniu z innymi krajami funkcjonuje sprawnie. Udało nam się ochronić już ok. 2,5 miliona miejsc pracy. Mam nadzieję, że one nie znikną, że uda się nam przejść przez ten kryzys i polskie rodziny odczują go w jak najmniejszym stopniu – mówił Prezydent.

 

CAŁE WYSTĄPIENIE >>

 

 

Prezydent na Twitterze podziękował później przedsiębiorcom i premierowi za świetne spotkanie.

 

 

Spotkanie zostało zorganizowane przez Polski Fundusz Rozwoju, by podsumować działania państwa w walce z ekonomicznymi skutkami koronawirusa. (Walka o utrzymanie miejsc pracy, walka o utrzymanie płynności przez firmy, ochrona polskiej gospodarki). W telekonferencji z Prezydentem i Premierem uczestniczyli m.in. Prezes spółki OTCF (marka 4F) Igor Klaja, Prezes Browaru Kormoran Andrzej Olkowski, Prezes firmy Imex (branża drobiarska) Grzegorz Marek, Prezes Furniko (branża meblarska) Dariusz Machulski.

 

Poleć znajomemu