Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 26 maja 2020

Życzenia z okazji Dnia Matki

Para Prezydencka: Dziękujemy za miłość, oddanie i wytrwałość, z jakimi realizują Panie swoje macierzyńskie powołanie

Życzenia

z okazji Dnia Matki

 

 

 

Szanowne Panie – Drogie Mamy!


W Dniu Matki prosimy Panie o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń i pozdrowień. Gratulujemy Paniom rodzicielskich sukcesów – tych wyjątkowych, znaczących, i tych zwykłych, codziennych, lecz przecież także bardzo istotnych. Niech stale towarzyszy Paniom radość i duma z osiągnięć dzieci, którym poświęcają Panie tyle troski i uwagi. Niech ich zdrowy, pomyślny rozwój oraz bliska więź z rodzicami będą dla Pań źródłem satysfakcji oraz zapowiedzią dobrej, szczęśliwej przyszłości całej rodziny.

 

Dziękujemy za miłość, oddanie i wytrwałość, z jakimi realizują Panie swoje macierzyńskie powołanie. Obecny, niełatwy dla nas wszystkich czas przyniósł kolejne potwierdzenie tego, jak wyjątkowa jest rola matki. Z ogromnym szacunkiem i sympatią myślimy o Mamach, które, otaczając swoje pociechy czułością i opieką, chronią ich poczucie ładu i harmonii dziecięcego świata. Z podziwem wysłuchujemy relacji o nieocenionym wkładzie, jaki wniosły Panie w minionych tygodniach, wspierając swoje pociechy w nauce, gdy epidemiczne obostrzenia objęły także edukację szkolną i przedszkolną. Mimo tylu nowych trudności swoje rodzicielskie powołanie wypełniają Panie z sercem i życzliwością, z zaangażowaniem i pogodą ducha. To niezmiernie ważne, bo przykład tej postawy jest pierwszym, decydującym impulsem kształtującym umysły i charaktery naszych najmłodszych.

 

Dom oznacza spokojne schronienie, pełne rodzinnego ciepła, wzajemnego szacunku i zrozumienia. Pragniemy, aby było tak zwłaszcza teraz, podczas epidemii koronawirusa – która, jak ufamy, już niedługo zostanie zażegnana. Dlatego zawsze będziemy pamiętać o staraniach Mam, które zapewniły swoim bliskim poczucie bezpieczeństwa, możliwość pracy, nauki i rozwoju pomimo zewnętrznych ograniczeń. Wzajemna empatia i wyrozumiałość zbliżyły nas do siebie, pomogły polskim rodzinom pokonać razem poważne, wcześniej niespotykane przeciwności. Za to wszystko raz jeszcze bardzo serdecznie Paniom dziękujemy.

 

Z okazji dzisiejszego wyjątkowego święta – które wyraża niezmiernie ważny wątek naszej tradycji i kultury – wszystkim Mamom, tak w kraju, jak i na obczyźnie, życzymy pogody ducha, spokoju, dostatku oraz nieustającego wsparcia i wdzięczności ze strony najbliższych. Wszystkiego dobrego!

 

Z wyrazami głębokiego szacunku i sympatii

 

 

Agata Kornhauser-Duda

Andrzej Duda

 

 

Wieczorem Prezydent osobiście złożył życzenia swojej Mamie. 

Pliki do pobrania

Poleć znajomemu