Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 8 czerwca 2020

Inicjatywa prezydencka: Bon turystyczny 500+

Tłum ludzi z aparatami   |   Wizyta Prezydenta w Ustce Andrzej Duda przedstawia szczegóły inicjatywy Bonu turystycznego 500+ Bon turystyczny o wartości 500 zł na każde dziecko będzie przyznawany niezależnie od poziomu dochodów Bon będzie miał formę elektroniczną i będzie można go wykorzystać do końca 2021 r. Prezydent: Mam nadzieję, że bon będzie już w te wakacje Prezydent: To są pieniądze, które mają zasilić polską branżę turystyczną Wizyta Prezydenta w Ustce Wizyta Prezydenta w Ustce Wizyta Prezydenta w Ustce Wizyta Prezydenta w Ustce

Bon turystyczny o wartości 500 zł na każde dziecko, przyznawany niezależnie od poziomu dochodów w rodzinie; będzie miał formę elektroniczną i będzie można go wykorzystać do końca 2021 r. Szczegóły inicjatywy, z której skorzysta ok. 6 mln dzieci, przedstawił Prezydent Andrzej Duda. Wyjaśnił też, że bon będzie można dostać rejestrując się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.  

 

 

Prezydent podkreślał, że to są pieniądze, które mają zasilić polską branżę turystyczną. 

 

– Mam nadzieję, że bon będzie już w te wakacje – mówił Andrzej Duda podczas konferencji w Ustce. Jak dodał, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek obiecała, że uczyni wszystko, aby Sejm jak najszybciej przyjął ustawę w tej sprawie. – Mam nadzieję, że Sejm będzie ją rozpatrywał na najbliższym posiedzeniu – zaznaczył i zaapelował do Senatu, by nie zwlekał 30 dni, tylko jak najszybciej podjął pracę nad nowymi przepisami. 

 

CAŁA WYPOWIEDŹ >>

 

 

 

SZCZEGÓŁY PROPOZYCJI: 

  • Na bon turystyczny 500 zł na każde dziecko trafi 3,2 mld zł z puli Ministerstwa Rozwoju z tzw. Funduszu COVID -19.
  • Prawie 2,4 mln rodzin dostanie dopłatę do wakacji lub ferii zimowych. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej.
  • Bon będzie miał formę elektroniczną. Będzie można go wykorzystać do opłacenia np.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozu sportowego czy rekreacyjnego.
  • Podmioty turystyczne, których usługi będzie można opłacić za pomocą bonu, znajdą się w – stworzonym na potrzeby programu – Katalogu Bazy Turystycznej.

Jak w praktyce będzie można skorzystać z bonu – krok po kroku:

  1. Osoba spełniająca kryteria otrzyma bon, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).
  2. Bon trzeba będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.
  3. Aby wesprzeć zarówno turystów, jak i podmioty świadczące usługi turystyczne, powstanie specjalna infolinia.

Lokalizacja

Poleć znajomemu