Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 13 czerwca 2020

Wideokonferencja z Klubami Gazety Polskiej

  |   Wideokonferencja z uczestnikami zjazdu Klubów Gazety Polskiej Wideokonferencja z uczestnikami zjazdu Klubów Gazety Polskiej

Prezydent RP Andrzej Duda był gościem XV zjazdu Klubów Gazety Polskiej, który w tym roku odbył się online. W rozmowie z redaktorami Tomaszem Sakiewiczem i Katarzyną Gójską, Prezydent m.in. przedstawił klubowiczom swoją wizję Polski na kolejne lata.

 

 – Dziś jak pada pytanie: Jaka Polska? To popatrzcie, kto stoi po drugiej stronie. Ci, którzy Polskę niszczyli, prowadzili politykę wstydu. Ja chcę żeby to była Polska, która dalej się rozwija z dbałością o polską rodzinę, chcę żeby to była Polska, która szanuje swoją historię i bohaterów, szanuje tych, którzy z tej Polski musieli wyjechać, szanuje i stara się współpracować dla dobra RP. To Polska, która potrafi się obronić przed silnymi i chroni słabszego. Nie boi się, ale odważnie realizuje swoje prawa, jest dumna ze swojego położenia, ma 38 milionów obywateli i jest jednym z większych krajów Unii Europejskiej.

 

Pytany o wizję Polski Prezydent Andrzej Duda wskazał, że to są wybory, które rozstrzygają, jak będzie Polska. 

 

– Patrząc na pewne mechanizmy polityczne, można z wysokim prawdopodobieństwem podejrzewać, że gdyby się okazało, że opozycja te wybory wygra, to będzie ze wszystkich sił dążyła do zablokowania możliwości pracy rządu Zjednoczonej Prawicy poprzez oczywistą obstrukcję (dalej trwającą w Senacie) ze strony wybranego przez nich prezydenta – mówił, zaznaczając, że zablokuje to zarazem dalsze zmiany w państwie, które mają prowadzić do tego, by Polska stałą się państwem realizującym swoją rację stanu.

 

Jak wskazał Prezydent, sondaże w ogromnej większości przypadków, są publikowane po to, żeby manipulować społeczeństwem. – Apeluję do moich rodaków, rozsianych po całym świecie, poza granicami, żeby się rejestrowali i żeby poszli do wyborów. Pokornie proszę o ten wysiłek by na wybory iść i oddać swój głos za Polską. Bardzo proszę, żebyście nigdzie, gdzie Państwo jesteście, nie wierzyli w żadne sondaże. Proszę się w ogóle na sondaże nie oglądać. Najważniejsze jest to, abyśmy poszli do wyborów i żeby nas było jak najwięcej .

Poleć znajomemu