Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 23 czerwca 2020

Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką

 

Od kilku lat, organizując akcję „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”, Prezydent RP i Pierwsza Dama gościli w ogrodach Pałacu Prezydenckiego i Belwederu setki dzieci z całej Polski. Był to dobry czas, aby tuż przed wakacjami wspólnie przypomnieć sobie i uczyć się bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku.

 

Zobacz także: „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” Dla dzieci była to doskonała okazja, by wziąć udział w zajęciach i pokazach, pozwalających poznać zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia.  Swoją wiedzą z najmłodszymi dzielili się przedstawiciele służb, formacji i instytucji, którzy m.in. przypominali zasady poruszania się pieszych i rowerzystów, uczyli zapamiętywania numerów alarmowych, udzielania pierwszej pomocy, a także reagowania przeciwpożarowego. Dzieci mogły zobaczyć sprzęt, jakim posługują się biorące udział w spotkaniu służby i formacje – m.in. ich umundurowanie i pojazdy; obserwowały działanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a najodważniejsi próbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej. Akcja „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Każdego roku otrzymywaliśmy wiele podziękowań, za owocnie i miło spędzony czas na wspólnej nauce.

 

 

W tym roku epidemia koronawirusa uniemożliwiła zorganizowanie akcji w tradycyjnej formule, dlatego Para Prezydencka postanowiła w nieco  inny sposób przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa  w górach, nad wodą, w lesie, w mieście czy na wsi.

 

 

Zachęcamy Państwa do obejrzenia – wspólnie z dziećmi – lekcji online, która została przygotowana z okazji zbliżających się wakacji.

  |   Para Prezydencka podczas realizacji tegorocznej edycji „Bezpiecznych Wakacji” Para Prezydencka podczas realizacji tegorocznej edycji „Bezpiecznych Wakacji” Para Prezydencka podczas realizacji tegorocznej edycji „Bezpiecznych Wakacji” Para Prezydencka podczas realizacji tegorocznej edycji „Bezpiecznych Wakacji” Para Prezydencka podczas realizacji tegorocznej edycji „Bezpiecznych Wakacji”
Poleć znajomemu