przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 14 kwietnia 2016

Prezydent spotkał się z Sekretarzem RBNiO Ukrainy

  |   Prezydent Andrzej Duda spotkał się z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) Prezydent Andrzej Duda spotkał się z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) Prezydent Andrzej Duda spotkał się z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) Prezydent Andrzej Duda spotkał się z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) Prezydent Andrzej Duda spotkał się z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) Prezydent Andrzej Duda spotkał się z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem. Wśród poruszonych tematów była m.in. kwestia współpracy wojskowej, bezpieczeństwa Polski, Unii Europejskiej i Ukrainy, sprawa zatrzymania przez Rosjan ukraińskiej lotniczki Nadiji Sawczenko i sankcji wobec Rosji.

 

W czasie rozmowy Sekretarz RBNiO zapewnił ponadto Prezydenta RP, że nowy rząd ukraiński będzie zmierzał w kierunku integracji euroatlantyckiej.

 

Przed spotkaniem Ołeksander Turczynow – w towarzystwie delegacji i wojskowej asysty – złożył kwiaty przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej, umieszczoną przed Pałacem Prezydenckim.

 

Podczas dwudniowego pobytu w Polsce O. Turczynow spotka się także m.in. z marszałkami Sejmu i Senatu, Ministrem Spraw Zagranicznych, Ministrem Obrony Narodowej, Koordynatorem ds. Służb Specjalnych, Szefem Sztabu Generalnego WP i Dowódcą Operacyjnym RSZ.

 

Podsumowaniem pierwszego dnia wizyty będzie rozmowa z szefem BBN ministrem Pawłem Solochem, po której zaplanowana została konferencja prasowa.

 
 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.