Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 8 lipca 2020

Esportowcy w ogrodach Belwederu

  |   W ogrodach Belwederu Prezydent Andrzej Duda spotkał się z zawodnikami esportu i ich fanami w ramach akcji „Lato z esportem” W ogrodach Belwederu Prezydent Andrzej Duda spotkał się z zawodnikami esportu i ich fanami w ramach akcji „Lato z esportem” W ogrodach Belwederu Prezydent Andrzej Duda spotkał się z zawodnikami esportu i ich fanami w ramach akcji „Lato z esportem” W ogrodach Belwederu Prezydent Andrzej Duda spotkał się z zawodnikami esportu i ich fanami w ramach akcji „Lato z esportem” W ogrodach Belwederu Prezydent Andrzej Duda spotkał się z zawodnikami esportu i ich fanami w ramach akcji „Lato z esportem” W ogrodach Belwederu Prezydent Andrzej Duda spotkał się z zawodnikami esportu i ich fanami w ramach akcji „Lato z esportem” W ogrodach Belwederu Prezydent Andrzej Duda spotkał się z zawodnikami esportu i ich fanami w ramach akcji „Lato z esportem” W ogrodach Belwederu Prezydent Andrzej Duda spotkał się z zawodnikami esportu i ich fanami w ramach akcji „Lato z esportem”

W ogrodach Belwederu Prezydent Andrzej Duda spotkał się z zawodnikami esportu i ich fanami w ramach akcji „Lato z esportem”. – Polska branża gamingowa, polscy informatycy i programiści należą do jednych z najlepszych na świecie – podkreślił Prezydent. Przywołał przykład warszawskiego studia CD Projekt Red odpowiedzialnego za serię gier o Wiedźminie. – Wiedźmin podbił serca graczy na całym świecie i stał się niezwykle popularną grą, zbudował polską branżę gamingową – wskazał.

 

CAŁA WYPOWIEDŹ>>

Podkreślił, że za sukcesem tej gry stał nie tylko autor książkowego Wiedźmina, czyli Andrzej Sapkowski, ale również programiści i informatycy ze studia, którzy potrafili zbudować na podstawie książki grę. – Nasi informatycy należą do absolutnej światowej czołówki – zaznaczył. Prezydent dodał, że cieszy go, że polscy informatycy nie wyjeżdżają już za granicę, by pracować w dużych zagranicznych korporacjach związanych z tą branżą. Wskazał, że pracę znajdują w Polsce w rodzimych firmach, które są w awangardzie światowej.

 

W wydarzeniu wzięli udział youtuberzy gamingowi oraz wiodące drużyny esportowe. Rozgrywki toczyły się pomiędzy zawodnikami profesjonalnych drużyn esportowych a młodymi graczami.

Poleć znajomemu