Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 30 lipca 2020

Prezydent zwiedził wystawę poświęconą Lechowi Kaczyńskiemu

  |   Wystawa w ogrodach Trybunału Konstytucyjnego poświęcona śp. Lechowi Kaczyńskiemu Wystawa w ogrodach Trybunału Konstytucyjnego poświęcona śp. Lechowi Kaczyńskiemu Wystawa w ogrodach Trybunału Konstytucyjnego poświęcona śp. Lechowi Kaczyńskiemu Wystawa w ogrodach Trybunału Konstytucyjnego poświęcona śp. Lechowi Kaczyńskiemu Wystawa w ogrodach Trybunału Konstytucyjnego poświęcona śp. Lechowi Kaczyńskiemu Wystawa w ogrodach Trybunału Konstytucyjnego poświęcona śp. Lechowi Kaczyńskiemu

„Profesor Lech Kaczyński, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Polityk. Działacz społeczny. Nauczyciel akademicki” – to temat wystawy przygotowanej w ogrodach Trybunału Konstytucyjnego. Dziś ekspozycję zwiedził Prezydent Andrzej Duda.

 

Zobacz także: Wspomnienie śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Organizatorzy przypominają, że podczas swojej działalności politycznej Lech Kaczyński wielokrotnie odwiedzał  TK i spotykał się z jego sędziami. Wygłaszał tam również przemówienia w trakcie różnych uroczystości i dorocznych zgromadzeń oraz występował z wnioskami do Trybunału, gdy konstytucyjność jakichś przepisów budziła jego wątpliwość.

Podczas swojej prezydentury śp. Lech Kaczyński skierował do TK 20 ustaw. Wielokrotnie też wypowiadał się na temat TK, a zwłaszcza jego roli we współczesnym państwie prawa, jakim jest Polska. Uważał, że to jedna z najważniejszych instytucji strzegących ładu demokratycznego.

Poleć znajomemu