Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 4 września 2020

Rada Gabinetowa w związku z pandemią koronawirusa

widok na całą salę kolumnową   |   Pałac Prezydencki | Posiedzenie Rady Gabinetowej Pałac Prezydencki | Posiedzenie Rady Gabinetowej Pałac Prezydencki | Posiedzenie Rady Gabinetowej Pałac Prezydencki | Posiedzenie Rady Gabinetowej Pałac Prezydencki | Posiedzenie Rady Gabinetowej Pałac Prezydencki | Posiedzenie Rady Gabinetowej Pałac Prezydencki | Posiedzenie Rady Gabinetowej Pałac Prezydencki | Posiedzenie Rady Gabinetowej Oświadczenie po posiedzeniu

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta inaugurujące posiedzenie Rady Gabinetowej ws. pandemii Zakończyła się zwołana przez Prezydenta Andrzeja Dudę Rada Gabinetowa, podczas której przedstawione zostanie sprawozdanie z dotychczasowych działań w ramach walki z epidemią koronawirusa oraz zmodyfikowana strategia na sezon jesienno-zimowy.

 

– Chciałbym, żebyśmy porozmawiali bliżej na temat szczegółów nowej strategię walki z koronawirusem – zapowiedział Andrzej Duda, rozpoczynając posiedzenie.

 

 

Prezydent przekazał, że zdecydował się na zwołanie Rady z dwóch powodów. Jako pierwszy z nich wskazał zmianę na stanowisku ministra zdrowia oraz nową strategię walki z koronawirusem. – Chciałem, żebyśmy porozmawiali bliżej na temat jej szczegółów, przyszłych planów – powiedział Andrzej Duda i podkreślił, że chciałby zwłaszcza poznać informacje na temat planowanych działań w okresie jesienno-zimowym.


Zobacz także: Oświadczenie Prezydenta RP po posiedzeniu Rady Gabinetowej Drugim powodem zwołania Rady Gabinetowej jest, jak wyjaśnił Prezydent, początek roku szkolnego. – Po długiej przerwie dzieci i młodzież wróciła do szkół, chciałem zapytać ministra edukacji narodowej, jak w dobie koronawirusa minęły pierwsze dni po otwarciu placówek oraz jakie scenariusze są przewidziane łącznie z tymi scenariuszami kryzysowymi – zapowiedział Prezydent.

 

Jak dodał, chce także prosić szefową MRPiPS o to, jak wygląda kwestia realizacji programów społecznych.

 

 

Podczas briefingu podsumowującego posiedzenie Prezydent powiedział, że epidemia koronawirusa wciąż ma w Polsce charakter ogniskowy.


– Pojawia się w głównej mierze w dwóch miejscach: w zakładach pracy i na weselach – powiedział Andrzej Duda i zaapelował: Bardzo prosimy o rozwagę w tym zakresie i utrzymywanie dystansu, używanie maseczek.

 

Prezydent podkreślił również, że Przez cały czas pandemii w naszym kraju nie umarło ani jedno dziecko. – To jest bardzo istotna informacja, zwłaszcza w kontekście tego, że rozpoczął się rok szkolny – dodał.

 

Poleć znajomemu