Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 7 września 2020

Konferencja Giełd Trójmorza [PL/EN]

  |   Kraków | Konferencja Giełd Trójmorza Prezydent: Rozwój Trójmorza i współpraca w ramach Trójmorza służą całej Unii Europejskiej Kraków | Konferencja Giełd Trójmorza Prezydent: Rozwój Trójmorza i współpraca w ramach Trójmorza służą całej Unii Europejskiej Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie dr Marek Dietl Panel „Wyzwania rynków kapitałowych Trójmorza i znaczenie współpracy regionalnej” z udziałem szefów giełd Spotkanie z szefami Giełd Papierów Wartościowych państw Trójmorza Spotkanie z szefami Giełd Papierów Wartościowych państw Trójmorza Spotkanie z szefami Giełd Papierów Wartościowych państw Trójmorza

To jedna trzecia terytorium UE, to jedna czwarta społeczeństwa europejskiego i tylko 10% kapitału, więc cały czas za mało, ale to zarazem wielka perspektywa – mówił Prezydent Andrzej Duda o Trójmorzu podczas inauguracji Konferencji Giełd Trójmorza w Krakowie.

CAŁE WYSTĄPIENIE >>

ENGLISH VERSION >>

 

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Inauguracji konferencji dokonał prezes polskiej Giełdy Papierów Wartościowych, dr Marek Dietl.

 

Prezydent tuż przed debatą, w której wzięli udział szefowie giełd z regionu, przypomniał Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, „któremu na współpracy tu, w naszej części Europy, ogromnie zależało”. – Uważał, że mamy podobną historię, przeżywaliśmy podobne trudności, zwłaszcza w XX wieku. I że w związku z tym jesteśmy w stanie może nawet lepiej się zrozumieć, niż z naszymi kolegami z zachodu Europy – wspominał Andrzej Duda.

 

Prezydent podkreślał, że Rozwój Trójmorza i współpraca w ramach Trójmorza służą całej Unii Europejskiej.

 

Po spotkaniu z szefami Giełd Papierów Wartościowych państw Trójmorza Prezydent podkreślał, że dyskusja o tym, w jaki sposób budować rynek kapitałowy, a także rozwój ekonomii „jest jedną z kwestii fundamentalnych”. – Naszym wielkim, wspólnym celem, w naszej części Europy, jest doprowadzenie do rozwoju gospodarczego, jaki jest na zachodzie kontynentu – zaznaczył. 

CAŁA WYPOWIEDŹ >>

 

Poleć znajomemu