Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 9 października 2020

X Kongres Polska Wielki Projekt

  |   Pałac Prezydencki | Prezydent bierze udział online w X Kongresie Polska Wielki Projekt Pałac Prezydencki | Prezydent bierze udział online w X Kongresie Polska Wielki Projekt

By realizacja polityki miała sens, potrzebny jest jasno określony cel. Z góry musi być wiadome, do czego zmierzamy. Pomagał i pomaga w tym właśnie Kongres Polska Wielki Projektpodkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas pierwszego dnia X Kongresu Polska Wielki Projekt – Nowe Pokolenie.

 

Łącząc się z panelistami online, Prezydent przypomniał, że pomysłodawcą kongresu był śp. Prof. Prezydent Lech Kaczyński, któremu zależało, by eksperci i intelektualiści prezentowali swoje pomysły na rozwój Polski, dyskutowali o nich, a efekty tej dyskusji mogły być wykorzystane w programach polityków. – Dzięki temu powstał ambitny i atrakcyjny program, który dawał nadzieję na prawdziwy rozwój i został dwukrotnie przyjęty przez społeczeństwo – dodał. 

 

W imieniu Prezydenta RP jego doradca prof. Andrzej Waśko przekazał Flagę Narodową na ręce Prezes Fundacji Polska Wielki Projekt Anny Bieleckiej.

 

Kongres Polska Wielki Projekt to cykl debat nad strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi stojącymi przed Polską i Europą w najbliższych dekadach. Tegoroczną edycję zorganizowano w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Ze względu na sytuację epidemiczną ma ona charakter hybrydowy. 
 

Poleć znajomemu