Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 1 grudnia 2020

#WspierajSeniora – „Wolontariat ozdrowieńców”

Prezydent mówi przy mównicy   |   Pałac Prezydencki | Andrzej Duda zachęca ozdrowieńców do wolontariatu Pałac Prezydencki | Wspólna konferencja prasowa Prezydenta oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleną Maląg Prezydent: Chcę zachęcić wszystkich ozdrowieńców, aby poprzez stronę wspierajseniora.pl zgłaszali się do pomocy seniorom, w tym także do akcji „Wolontariat ozdrowieńców” Andrzej Duda: Pomoc w DPS-ach jest bardzo potrzebna i może stanowić istotne rozwiązanie problemów wsparcia kadrowego, zwłaszcza w dobie pandemii

Prezydent Andrzej Duda zachęcał do włączenia się do „Wolontariatu ozdrowieńców”, który jest elementem Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Podkreślał, że osoby starsze potrzebują szczególnego wsparcia, bo dla nich załatwienie codziennych spraw jest poważnym problemem, a czasem może być też zagrożeniem życia.

 

– Obecność i ciepło, które wolontariusze mogą przekazać osobom znajdującym się w Domach Pomocy Społecznej, są z całą pewnością ważne czy – jak niektórzy mówią – wręcz bezcenne. Dlatego chciałem zachęcić wszystkich ozdrowieńców, aby poprzez stronę wspierajseniora.pl zgłaszali się do różnych form pomocy seniorom, w tym także do akcji  „Wolontariat ozdrowieńców”, która jest ukierunkowana na pomoc w Domach Pomocy Społecznej – przekonywał Prezydent na wspólnej konferencji z Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleną Maląg.

CAŁE WYSTĄPIENIE PREZYDENTA >>>

 

Jak zaznaczył Andrzej Duda, pomoc w DPS-ach jest bardzo potrzebna i może stanowić istotne rozwiązanie problemów wsparcia kadrowego, zwłaszcza w dobie pandemii.

 

 

– Do tej pory do akcji Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów zgłosiło się ponad 10 tysięcy wolontariuszy, ale też faktem jest, że po wsparcie zgłosiło się ponad 13 tysięcy seniorów. Jak widać, zapotrzebowanie jest większe niż liczba zgłoszonych do tej pory wolontariuszy – mówił Prezydent.

 

 

♦♦♦

 

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów działa od kilku tygodni. Koordynatorem jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Dzięki oferowanemu wsparciu, na przykład w postaci dostarczenia zakupów, umożliwia osobom starszym pozostanie w domu. W praktyce oznacza to znaczne zmniejszenie ryzyka zachorowania. 
 

Dzisiaj uruchomiono kolejny komponent Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów – „Wolontariat ozdrowieńców”. Zainteresowani mogą bezpiecznie pomagać innym, np. mieszkańcom Domów Pomocy Społecznej. Osoba chętna do świadczenia wolontariatu w konkretnym DPS wypełnia formularz zgłoszeniowy na stronie wspierajseniora.pl, który jest przekazywany systemem CAS do wybranego Domu Pomocy Społecznej. 

 

Poleć znajomemu