Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 14 grudnia 2020

Spotkanie ws. Narodowego Programu Szczepień

  |   Biuro Bezpieczeństwa Narodowego | Spotkanie ws. Narodowego Programu Szczepień Biuro Bezpieczeństwa Narodowego | Spotkanie ws. Narodowego Programu Szczepień Biuro Bezpieczeństwa Narodowego | Spotkanie ws. Narodowego Programu Szczepień

Prezydent udziela pełnego wsparcia działaniom rządowym w zakresie szczepień przeciwko koronawirusowi i jest przekonany, że ten program odniesie sukces – powiedział szef BBN Paweł Soloch po poniedziałkowym spotkaniu Andrzeja Dudy z Premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim oraz szefami KPRM i GIS.

 

Jak dodał, zapadły dziś uzgodnienia premiera i prezydenta ws. programu. – To wsparcie będzie przez pana Prezydenta nadal z całą intensywnością udzielane; Prezydent jest przekonany o tym, że ten program rzeczywiście odniesie sukces – podkreślił minister Soloch.

 

Szef BBN zapewnił, że dla Prezydenta szczególnie ważne jest też promowanie wiedzy na ten temat. – Dlatego już w piątek, na udostępnionej w sieci publicznej dyskusji z ekspertami, Andrzej Duda zainaugurował kampanię promującą szczepienia. Prezydent podkreślił konieczność jak najszerszego szczepienia się przeciw COVID-19. Możemy się spodziewać dalszych działań z naszej strony, na dniach ruszyć mają także działania przygotowane przez rząd – powiedział Szef BBN.

 

Poinformował też, że na polecenie Prezydenta pozostaje w stałym kontakcie z pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień, szefem KPRM Michałem Dworczykiem.

 

 

Poleć znajomemu