Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 6 stycznia 2021

Orszak Trzech Króli 2021 pod hasłem „Panu dzięki oddawajmy”

 

Para Prezydencka od lat wspiera ideę Orszaku Trzech Króli. W tym roku w związku z pandemią ta wyjątkowa inicjatywa przybrała w całej Polsce inną formułę. 

 

TŁUMACZENIE NA POLSKI JĘZYK MIGOWY >>>

 

Szanowni Państwo!

 

Prezydent RP

Okres bożonarodzeniowy to chyba najpiękniejszy czas w roku. Kultywujemy tradycje, które przejęliśmy od naszych rodziców i dziadków. Ofiarowujemy sobie podarunki, wzajemną bliskość i serdeczność. Ten wyjątkowy klimat tworzą także przedstawienia jasełkowe oraz kolędowe spotkania.

 

Pierwsza Dama

Trzynaście lat temu pojawiła się nowa inicjatywa. To Orszak Trzech Króli. Barwne, rozśpiewane pochody, które w uroczystość Objawienia Pańskiego przemierzają ulice setek miejscowości – niegdyś tylko w Polsce, a obecnie także w wielu innych krajach; szczególnie tam, gdzie mieszkają nasi rodacy.

 

Prezydent RP

Niestety, tej zimy jest inaczej. Teraz najważniejsza jest dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich. Dlatego przestrzegamy zaleceń, które mają na celu powstrzymanie epidemii koronawirusa.

 

Pierwsza Dama

Jednak wielka, przekraczająca granice państw wspólnota, która zrodziła się wokół Orszaku, nie zniknęła. Wciąż trwa i powiększa się. Gromadzi dzieci i osoby dorosłe, które reprezentują różne narodowości, środowiska i grupy społeczne, różne wrażliwości i poglądy. Ale są to ludzie złączeni pragnieniem braterskiej jedności i wspólnego celebrowania tego, co w naszej polskiej i europejskiej kulturze najtrwalsze, najcenniejsze, najpiękniejsze.

 

Drodzy Organizatorzy i Uczestnicy Orszaku Trzech Króli!

 

Prezydent RP

Od lat podziwiamy Państwa inwencję i umiejętności. Dlatego ufamy, że również w tym roku zachowają Państwo jak najwięcej z wyjątkowego ducha Orszaku. Przesłanie wiary i nadziei, betlejemskie orędzie pokoju i miłości wciąż jest bardzo wyczekiwane. I wciąż trafia do ludzkich serc.

 

Pierwsza Dama

Myślą przewodnią Orszaku Trzech Króli 2021 uczynili Państwo cytat z „Pieśni” Jana Kochanowskiego: Panu dzięki oddawajmy. Cytując polskich poetów, będą Państwo dziękować Bożej Opatrzności za wszelkie dobro, którego zaznała nasza Ojczyzna.

 

Prezydent RP

Dołączamy się do tego dziękczynienia. Wyrażamy wdzięczność za tę wspaniałą inicjatywę, jaką jest Orszak i życzymy Państwu radośnie przeżywanej uroczystości Objawienia Pańskiego.

Orszak Trzech Króli 2021 pod hasłem „Panu dzięki oddawajmy”

Poleć znajomemu