Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 13 stycznia 2021

W czwartek spotkanie Prezydenta z Premierem

W czwartek o godz. 11.00 Prezydent Andrzej Duda spotka się w Pałacu Prezydenckim z Premierem Mateuszem Morawieckim. Tematem roboczego spotkania będzie nowy projekt nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej – poinformował minister Błażej Spychalski.

 

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda zdecydował o zawetowaniu nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej Prezydent Andrzej Duda zdecydował o zawetowaniu nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej. Przebieg procesu legislacyjnego sprawił, że Prezydent RP nie mógł skorzystać z przysługującego na mocy Konstytucji terminu na podjęcie decyzji w sprawie ustawy, a jednocześnie projektodawca nie wskazał powodów uzasadniających skrócenie vacatio legis.

 

Biorąc pod uwagę troskę o ochronę przyrody i lasy w Polsce, wątpliwości budzi zasadność wyodrębnienia z działu administracji rządowej środowisko – nowego działu leśnictwo i łowiectwo. Odpowiedzialność ministra właściwego do spraw środowiska za obszar leśnictwa i łowiectwa ma długą i dobrą tradycję. W czasie prac parlamentarnych nad przedmiotową ustawą nie padły argumenty w dostateczny sposób przemawiające za proponowaną zmianą. Z tych względów, ta kwestia powinna być przedmiotem ponownej, szerokiej debaty, w czasie której stanowiska przedstawić będą mogły wszystkie zainteresowane strony.

Poleć znajomemu