Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 29 stycznia 2021

Spotkanie z organizacjami zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19

  |   Pałac Prezydencki | Spotkanie z organizacjami zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie z organizacjami zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie z organizacjami zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie z organizacjami zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie z organizacjami zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie z organizacjami zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie z organizacjami zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19

Andrzej Duda zaprosił do Pałacu przedstawicieli organizacji społecznych biorących udział w walce z COVID-19. Jak zapowiedział Prezydent, to pierwsze z cyklu spotkań z różnymi środowiskami zaangażowanymi w zwalczanie skutków pandemii.

 

Pandemia koronawirusa pokazuje, że Polacy są solidarni; zachowania, które obserwowaliśmy w tym trudnym czasie, były budujące – mówił Prezydent. Podkreślał, że szczególnie cieszy go, jak bardzo wiele solidarności, ludzkiego ciepła, wrażliwości, empatii pokazali ludzie młodzi.

 

O swoich doświadczeniach opowiadali dziś członkowie organizacji harcerskich, Polskiego Czerwonego Krzyża i Caritas Polska.

 


 

Andrzej Duda przypomniał, że rok temu przyjęta została Strategia Bezpieczeństwa Narodowego, w której działania organizacji obywatelskich, społecznych w strukturze bezpieczeństwa państwa zostały ujęte jako ważny element. – Nikt z nas się nie spodziewał, że tak bardzo szybko w tak trudnej sytuacji, będziemy testować naszą zdolność jako społeczeństwa w tym zakresie – zaznaczył.

 

Jak dodał, „jest natomiast pytanie nie, co organizacje społeczne mogą zrobić dla państwa, ale co polskie państwo może zrobić dla organizacji społecznych”. Jak mówił, stąd piątkowe spotkanie w Pałacu Prezydenckim.

___________

W marcu ubiegłego roku Prezydent Andrzej Duda spotkał się z władzami organizacji harcerskich. Prezydent poprosił wtedy o zaangażowanie harcerzy w pomoc, przede wszystkim nad osobami starszymi i samotnymi WIĘCEJ O SPOTKANIU >>>

 

 

Poleć znajomemu