Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 22 lutego 2021

Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z Premierem Mateuszem Morawieckim

  |   Pałac Prezydencki | Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z Premierem Mateuszem Morawieckim Pałac Prezydencki | Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z Premierem Mateuszem Morawieckim Pałac Prezydencki | Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z Premierem Mateuszem Morawieckim

Prezydent Andrzej Duda zaprosił Premiera Mateusza Morawieckiego do Pałacu Prezydenckiego, aby zapoznać się z propozycjami założeń rządowego programu Nowy Ład, który zawiera plany inwestycyjne oraz propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego na czas po pandemii.

 

Zobacz także: Prezydent powołał Radę do spraw Ochrony Zdrowia Prezydenci V4 o walce z pandemią, energetyce i ochronie klimatu Spotkanie z organizacjami zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 W BBN spotkanie z udziałem m.in. Prezydenta i Szefa KPRM Priorytetem dla Prezydenta Andrzeja Dudy jest walka z wciąż trwającą pandemią i skuteczne przeprowadzenie Narodowego Programu Szczepień, niemniej równie pilnej uwagi wymagają społeczne i gospodarcze skutki lockdownu. Dlatego Prezydent chce wesprzeć rząd przy tworzeniu programu jak najszybszej odbudowy gospodarki po wielomiesięcznych obostrzeniach. Podczas spotkania omówiono zasady współpracy w tym zakresie ośrodka prezydenckiego z rządem.

 

Andrzej Duda podkreślił, że w centrum zmian wyznaczonych przez nowy plan inwestycyjny musi znaleźć się obywatel, który otrzyma wsparcie i wymierne zyski, dzięki dalszym głębokim reformom państwa.

 

Dlatego sposobem na szybki powrót polskiej gospodarki na ścieżkę wzrostu jest wprowadzenie kompleksowych zmian, które obejmą nowe zasady rozwoju gospodarki i finansów publicznych. Zapewnią ulgi dla przedsiębiorców, wskażą rozwiązanie dla problemów ochrony zdrowia, pozwolą na utrzymanie niskiego bezrobocia, zapewnią wsparcie rodziny i podreperowanie jej budżetu oraz zagwarantują dalszą digitalizację usług publicznych.

 

Program Nowy Ład dotyczyć będzie także mieszkań, edukacji, młodych, seniorów, rolnictwa, klimatu, energetyki czy kultury. Ma zawierać m.in. szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych. W ocenie Prezydenta program, będący silnym impulsem napędzającym gospodarkę, ma być też sygnałem dla inwestorów, że warto w Polsce rozwijać biznes.

 

 

Poleć znajomemu