Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 22 lutego 2021

Spotkanie z medykami zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19

prezydent i jego ministrowie siedzą przy stole   |   Pałac Prezydencki | Spotkanie Prezydenta z przedstawicielami sektora ochrony zdrowia zaangażowanymi w zwalczanie skutków pandemii COVID-19 Prezydent: Polska służba zdrowia zdała egzamin w trakcie pandemii Prezydent: Polska służba zdrowia zdała egzamin w trakcie pandemii Pałac Prezydencki | W spotkaniu biorą udział przedstawiciele personelu medycznego, służb ratowniczych, sanitarnych oraz diagnostów laboratoryjnych Pałac Prezydencki | Spotkanie Prezydenta z przedstawicielami sektora ochrony zdrowia zaangażowanymi w zwalczanie skutków pandemii COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie Prezydenta z przedstawicielami sektora ochrony zdrowia zaangażowanymi w zwalczanie skutków pandemii COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie Prezydenta z przedstawicielami sektora ochrony zdrowia zaangażowanymi w zwalczanie skutków pandemii COVID-19

Polska służba zdrowia zdała egzamin w trakcie pandemii. To ogromna zasługa wszystkich, którzy tworzą  i realizują ochronę zdrowia – mówił Prezydent Andrzej Duda, otwierając spotkanie z przedstawicielami sektora ochrony zdrowia zaangażowanymi w zwalczanie skutków pandemii COVID-19.

 

W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim wzięli udział pracownicy personelu medycznego, służb ratowniczych, sanitarnych oraz diagnostów laboratoryjnych.

 

Jak zaznaczył Andrzej Duda, w Polsce nie doszło do sytuacji, by dla potrzebujących nie starczyło w szpitalach miejsc. – Na szczęście nasi lekarze nie musieli wybierać, komu dać środki ochrony zdrowia, środki ratujące życie takie, jak choćby respirator, a komu nie – mówił.

 

– Zapewniam, że przez najbliższe lata, kiedy będę nadal sprawował urząd prezydenta, w Pałacu Prezydenckim będzie trwała nieprzerwana debata na temat ochrony zdrowia i tego, jak ją uczynić jeszcze lepszą – podkreślił.

 

Prezydent odniósł się także do dzisiejszego spotkania z Premierem Mateuszem Morawieckim, w trakcie którego omówiono propozycje założeń rządowego programu Nowy Ład. – Rozmawialiśmy o nowych planach rozwojowych dla Polski oraz o tym, jak wyjść z kryzysu po pandemii – powiedział Andrzej Duda.

 

W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim wzięła udział m.in. Grażyna Ignaczak-Bandych, szef KPRP.

 

CAŁA WYPOWIEDŹ>>

 

 

________

 

Zobacz także: Spotkanie z organizacjami zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Pod koniec stycznia Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z zaangażowanymi w zwalczanie skutków pandemii COVID-19 członkami organizacji harcerskich, Polskiego Czerwonego Krzyża i Caritas Polska. Jak wyjaśnia Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, podczas spotkań ze środowiskami zaangażowanymi w walkę przeciw pandemii koronawirusa Prezydent chce zebrać wnioski i rekomendacje, które będą tematem jego rozmów z rządem.
 

Poleć znajomemu