Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 8 marca 2021

Prezydent: W pandemii strażacy stanęli na wysokości zadania

Uczestnicy spotkania siedzą przy stole   |   Pałac Prezydencki | Spotkanie ze strażakami państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych, zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Na początku spotkania Prezydent złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet i przekazał Paniom bukiety kwiatów Na początku spotkania Prezydent złożył życzenia z okazji Dnia Kobiet i przekazał Paniom bukiety kwiatów Prezydent: Strażacy – zawodowi i ochotnicy – w trakcie pandemii jak zawsze stanęli na wysokości zadania Pałac Prezydencki | Spotkanie ze strażakami państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych, zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie ze strażakami państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych, zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie ze strażakami państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych, zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie ze strażakami państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych, zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie ze strażakami państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych, zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie ze strażakami państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych, zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie ze strażakami państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych, zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie ze strażakami państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych, zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie ze strażakami państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych, zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie ze strażakami państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych, zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie ze strażakami państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych, zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Pałac Prezydencki | Spotkanie ze strażakami państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych, zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19

Strażacy – zawodowi i ochotnicy – w trakcie pandemii jak zawsze stanęli na wysokości zadania. W każdej chwili, kiedy są potrzebni, to także są gotowi, przybywają na miejsce, stają niezawodnie do służby i są tymi, którzy pierwsi niosą pomoc – mówił Prezydent Andrzej Duda, który spotkał się ze strażakami państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych, zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19.

 

Zwrócił uwagę, że Straż Pożarna zarówno Państwowa, jak i strażacy ochotnicy od początku pandemii są zaangażowanie w niesienie pomocy – pełnili służbę na granicach pomagając Straży Granicznej w procesach kontroli, budowie tymczasowych izb przyjęć, a także świadczą pomoc teraz – przy realizacji Narodowego Programu Szczepień. 


– Bardzo za to wszystko dziękuję. To jest zadanie niezwykle ważne. To są zadania dodatkowe, obok tego, co strażacy realizują na co dzień – podkreślił Andrzej Duda. – Jesteście tą służbą, która cieszy się w polskim społeczeństwie najwyższym zaufaniem – powiedział.

 

 

Prezydent zwrócił także uwagę, że modernizacja w Straży Pożarnej jest widoczna. Teraz trzeba się starać – przekonywał – aby pomimo pandemii, zrealizować kolejny etap tego programu.
 

WYSTĄPIENIE W CAŁOŚCI>>

 

W spotkaniu wzięli udział Prezes Zarządu Głównego Związku OSP Waldemar Pawlak oraz Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

  

 

Zobacz także: Spotkanie z medykami zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 Spotkanie z organizacjami zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19

 

To kolejne z cyklu spotkań z przedstawicielami różnorodnych środowisk, mających na celu omówienie doświadczeń po roku walki z pandemią.

Poleć znajomemu