Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 8 marca 2021

Ustawa o tzw. 14. emeryturze podpisana

Prezydent siedzi przy stole i podpisuje   |   Otwock | Podpisanie ustawy dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów Otwock | Podpisanie ustawy dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów Otwock | Podpisanie ustawy dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. Obecni byli także Premier i Minister Rodziny i Polityki Społecznej Prezydent: To radosna chwila, że mogłem podpisać ustawę, która służy emerytom i rencistom Prezydent: To wielka sprawa, że w tym trudnym czasie pandemii znaleźliśmy pieniądze, które są potrzebne tak ważnej dla nas grupie społecznej Przekazanie przez Prezydenta RP flagi narodowej oraz bukietu kwiatów prezes Otwockiego Uniwersytetu III Wieku z okazji 15-lecia jego istnienia Z okazji Dnia Kobiet Prezydent wręcza bukiet kwiatów Minister Grażynie Ignaczak-Bandych Prezydent wręcza kwiaty z okazji Dnia Kobiet Prezydent wręcza kwiaty z okazji Dnia Kobiet Prezydent wręcza kwiaty z okazji Dnia Kobiet Prezydent wręcza kwiaty z okazji Dnia Kobiet Prezydent wręcza kwiaty z okazji Dnia Kobiet Złożenie przez Prezydenta RP kwiatów przy pomniku Szarych Szeregów

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 21 stycznia 2021 roku o kolejnym w 2021 roku dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. – To radosna chwila, że mogłem podpisać ustawę, która służy emerytom i rencistom – zaznaczył.

 

– To wielka sprawa, że w tym trudnym czasie pandemii znaleźliśmy pieniądze, które są potrzebne tak ważnej dla nas grupie społecznej, dla ludzi, którzy całe swoje życie przepracowali, którzy pracując zawodowo poświęcali się dla Rzeczypospolitej – podkreślił.

 

– Dziś 14. emerytura staje się faktem i bardzo dziękuję Panu Premierowi, Pani Minister za to, że dotrzymujemy słowa, że ta 14. emerytura jest, że będzie kolejne świadczenie – tym razem takie, które trafi do rąk emerytów i rencistów przez Bożym Narodzeniem – mówił Andrzej Duda.
 

WYSTĄPIENIE W CAŁOŚCI>>

 

Uroczystość z udziałem Szefa KPRP Grażyny Ignaczak-Bandych, Premiera Mateusza Morawieckiego i Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg odbyła się w Otwocku.

 

 

Poleć znajomemu