Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 9 marca 2021

Para Prezydencka spotkała się z Rzecznikiem Praw Pacjenta i Rzecznikiem Praw Dziecka

prezydent z małżonką wchodzą do sali   |   Głównym tematem rozmowy była sytuacja, w jakiej znaleźli się pacjenci w Polsce w dobie COVID-19, zwłaszcza w kontekście negatywnych skutków pandemii dla zdrowia psychicznego najmłodszych. Poruszono również kwestię dostępu do opieki medycznej, w szczególności do specjalistów, a także rozmawiano o trudnej sytuacji seniorów w czasie pandemii. Prezydent podkreślił, że najbliższe spotkanie prezydenckiej Rady ds. Ochrony Zdrowia będzie poświęcone tematowi zdrowia psychicznego Polaków, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji osób młodych.

Zobacz także: Prezydent powołał Radę do spraw Ochrony Zdrowia Prof. Piotr Czauderna o Funduszu Medycznym Prezydent o szpitalu MSWiA w Głuchołazach: To pierwsza taka placówka i pierwszy taki oddział w Europie

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda spotkali się we wtorek w Pałacu Prezydenckim z Rzecznikiem Praw Pacjenta Bartłomiejem Łukaszem Chmielowcem oraz z Rzecznikiem Praw Dziecka Mikołajem Pawlakiem.

 

Głównym tematem rozmowy była sytuacja, w jakiej znaleźli się pacjenci w Polsce w dobie COVID-19, zwłaszcza w kontekście negatywnych skutków pandemii dla zdrowia psychicznego najmłodszych. Zobacz także: Rozmowa Pierwszej Damy o edukacji w czasie pandemii Spotkanie z Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleną Maląg O Krajowym Funduszu na rzecz Dzieci

 

Rozmawiano o tym, jakie działania należy podjąć, aby poprawić dostęp dzieci i młodzieży do wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego.

 

Poruszono również kwestię dostępu do opieki medycznej, w szczególności do specjalistów, a także rozmawiano o sytuacji seniorów w czasie pandemii.

 

Zobacz także: Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Unijnym Dialogiem Młodzieżowym O problemach młodych z przedstawicielami Niezależnego Zrzeszenia Studentów Młodzi w Pałacu. Forum Młodzieży Polskiej w Pałacu Prezydenckim Prezydent podkreślił, że najbliższe spotkanie prezydenckiej Rady ds. Ochrony Zdrowia będzie poświęcone tematowi zdrowia psychicznego Polaków, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji osób młodych.

 

W spotkaniu wzięli udział także Grażyna Ignaczak-Bandych, Szef Kancelarii Prezydenta RP oraz prezydencki doradca ds. młodzieży Łukasz Rzepecki.

 

 

 

 

Poleć znajomemu