Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 9 kwietnia 2021

Rada Gabinetowa na temat dalszej strategii państwa w walce z COVID-19

  |   BBN | Posiedzenie Rady Gabinetowej nt. sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19 BBN | Posiedzenie Rady Gabinetowej nt. sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19 BBN | Posiedzenie Rady Gabinetowej nt. sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19 BBN | Posiedzenie Rady Gabinetowej nt. sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19 Prezydent po Radzie Gabinetowej: Bardzo proszę, aby nie lekceważyć sytuacji, w której podejrzewają Państwo, że mogą być chorzy na COVID-19 Prezydent po Radzie Gabinetowej: Polska ma w tej chwili rezerwy zarówno miejsc w szpitalach, jak i respiratorów. Prezydent: Pomoc dla branż, które zostały dotknięte kryzysem będzie utrzymana w czasie, kiedy to będzie niezbędne. Prezydent po Radzie Gabinetowej: Egzaminy maturalne odbędą się w terminie; rozpoczną się 4 maja i będą trwały ponad 20 dni; będą przeprowadzane wyłącznie w formie pisemnej.

O sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19 rozmawiano w piątek podczas posiedzenia Rady Gabinetowej pod przewodnictwem Prezydenta Andrzeja Dudy.

 

– Bardzo proszę, aby nie lekceważyć sytuacji, w której podejrzewają Państwo, że mogą być chorzy na COVID-19 – apelował Prezydent po zakończeniu spotkania. Jak dodał, Polska ma w tej chwili rezerwy zarówno miejsc w szpitalach, jak i respiratorów do tego, aby pomocy udzielić.
 

Podkreślił też, że pomoc dla branż, które zostały dotknięte kryzysem zostanie utrzymana w czasie, kiedy to będzie niezbędne.  – Mam nadzieję, że większość z tych firm po ustąpieniu pandemii będzie mogła wracać do swojego funkcjonowania – powiedział.

 

Prezydent poinformował, że w planowanym terminie odbędą się egzaminy maturalne. Rozpoczną się 4 maja i będą trwały ponad 20 dni. Powiedział też, że poważnie rozważany jest powrót jak największej liczby uczniów do szkół, którzy uczyć się by mieli w formie hybrydowej.

 

 

Z uwagi na sytuację epidemiczną posiedzenie Rady Gabinetowej odbyło się w formie zdalnej.


Wzięli w nim udział – poza Prezydentem RP oraz członkami Rady Ministrów – także Grażyna Ignaczak-Bandych, szef KPRP, Paweł Szrot, szef Gabinetu Prezydenta RP, Paweł Soloch, szef BBN oraz Błażej Spychalski, Sekretarz Stanu w KPRP.

 

Rada Gabinetowa jest organem konstytucyjnym. Może być zwoływana w sprawach szczególnej wagi, w szczególności dotyczących polityki zagranicznej, obronności i bezpieczeństwa państwa. Radę Gabinetową tworzą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej oraz członkowie Rady Ministrów w konstytucyjnym składzie. Radzie przewodniczy Prezydent RP.

Poleć znajomemu