Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 3 maja 2021

Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Ukrainy

  |   Zamek Królewski | Spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Zamek Królewski | Prezydent RP Andrzej Duda i Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Zamek Królewski | Wypowiedź dla mediów Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Zamek Królewski | Prezydent RP Andrzej Duda i Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas wypowiedzi dla mediów Zamek Królewski | Wypowiedź dla mediów Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego

Po zakończeniu uroczystości z okazji Święta Narodowego w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Prezydent Andrzej Duda spotkał się na Zamku Królewskim z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

 


 

– Omówiliśmy najważniejsze kwestie bieżące, przede wszystkim związane z bezpieczeństwem Ukrainy, z sytuacją na wschodzie Ukrainy, z problemem okupowanego w tej chwili przez Rosjan Krymu, okupowanego okręgu donieckiego, ługańskiego, obecności i liczebności rosyjskich oddziałów wojskowych relokowanych tam z różnych części Rosji – relacjonował Prezydent Andrzej Duda.

 

Zapowiedział, że sytuacją na Ukrainie i przy ukraińskich granicach zajmie się już w przyszłym tygodniu Bukaresztańska Dziewiątka, a w połowie czerwca szczyt NATO w Brukseli. – To po pierwsze kwestia bezpieczeństwa Ukrainy, a związku z tym całej Europy Środkowej, a po drugie kwestia wskazania Ukrainie w sposób sformalizowany drogi, którą powinna zmierzać do członkostwa w Sojuszu Północnoatlantyckim. To jest teraz sprawą fundamentalną i my oraz nasi przyjaciele w naszej części Europy w tym Ukrainę wspieramy – zapewnił Andrzej Duda. 
 

CAŁA WYPOWIEDŹ>>
 

W spotkaniu na Zamku Królewskim wzięli też udział m.in.: Grażyna Ignaczak-Bandych, szef KPRP oraz Krzysztof Szczerski, szef prezydenckiego BPM.

Zobacz także: Prezydent Litwy rozpoczął wizytę w Polsce Jeszcze dziś w Belwederze Prezydent Andrzej Duda spotka się z Prezydentem Republiki Łotewskiej Egilsem Levitsem. Na jutro zaplanowano rozmowy z Prezydent Republiki Estońskiej Kersti Kaljulaid.

Poleć znajomemu